הרפואה הגרמנית החדשה (G.N.M. – German New Medicine)

 

נתונים בסיסיים

(בפיקוח צוות המאגר)

עידכון אחרון: 13.11.2021

תחומי טיפול

נציגי השיטה גורסים כי ניתן לטפל באמצעות הרפואה הגרמנית החדשה במרבית סוגי המחלות, גוף ונפש, כולל מצבים בהם לרפואה המסורתית אין מענה. טרם נאספו נתונים על תחומי הטיפול המוצלחים בפועל.

מספר המטפלים

על פי הדיווח של נציגי השיטה בארץ, לפחות 200 מטפלים הוכשרו עד כה. טרם נאספו נתונים על מספר המטפלים הפעילים.

מקור השיטה

השיטה פותחה על ידי ד"ר (M,D.) ריקי גירד האמר בגרמניה החל משנת 1979 והלאה.

ביסוס מדעי

השיטה נחקרה בידי רופאים שונים ופורסמו מאמרים מקצועיים רבים. יחד עם זאת, למיטב ידיעתנו המחקרים בשיטה טרם עברו ביקורת עמיתים רשמית ולא פורסמו עדיין מאמרים אקדמיים בנושא.


כותב המאמר

ד"ר עידן סער, ד"ר לרפואה אלטרנטיבית (D.A.M). מלמד את שיטת הרפואה הגרמנית החדשה בקורסים המיועדים בעיקר למטפלים ולרופאים.

עידן היה מראשוני המטפלים בישראל שלמדו שיטה זו בחו"ל והוא היה הראשון שהחל ללמד את השיטה בישראל בשמה המלא, כפי שלמד אותה מקרוליין מרקולין, תלמידתו של ד"ר האמר מפתח השיטה.

עידן משלב את הרפואה הגרמנית החדשה עם שיטות נוספות שלמד בעבר הכוללות ייעוץ בתזונה ותוספי תזונה, רפואה פונקציונלית, קינסיולוגיה, הילינג, מגנטותרפיה ועוד.

השיטה


תמצית

הרפואה הגרמנית החדשה היא גישה רפואית הוליסטית מודרנית, המבוססת על שורה של תגליות מהפכניות בנושא מחלות וריפוי. השיטה כוללת מודל מדעי ייחודי, המאפשר לגלות ולהוכיח את הגורמים לכל סוג של מחלה והיא מתאימה לטיפול במרבית סוגי המחלות ובמיוחד במחלות קשות כולל סרטן.

שם השיטה משקף את מהות השיטה שמהווה באמת רפואה חדשה, השונה במהותה מתפיסת הרפואה המסורתית.

הבסיס הראשוני לשיטה התגלה ופותח בשנים 1981-1979 ע"י  ד"ר ריקי גירד האמר1 ( Dr. med. Ryke Geerd Hamer), רופא פנימאי מגרמניה. גיבוש השיטה הושלם ב-1995, אך ד"ר האמר המשיך לחקור ולגלות דברים חדשים במסגרת השיטה עד מותו ביולי 2017.

הרפואה הגרמנית החדשה מאפשרת טיפול במרבית סוגי המחלות, כולל מצבים בהם לרפואה המסורתית אין לכאורה מענה.

מספר המטפלים בישראל שנעזרים בשיטה זו  מוערך בכ-250.

בשלב זה אין מחקר מדעי מקיף שמאשר או מאשש את כל התגליות האמפיריות שבבסיס הרפואה הגרמנית החדשה. נעשו מספר מחקרים נקודתיים2 וניסויים בהיקף קטן יחסית לשם בדיקת התגלית הבסיסית של השיטה, וכולם הגיעו לתוצאות התואמות ב-100% את התגליות של ד"ר האמר. כמו כן מקרים רבים של טיפול נבדקו ונמצאו כמוצלחים.
להלן עבודה שבוצעה על ידי פרופ' ד"ר הנס אולריך ניימיץ' (Professor Dr. Hans Ulrich Niemitz) והידועה כמסמך ניימיץ3 , הדן ומאשר כי הרפואה הגרמנית החדשה היא חלק ממדעי הטבע.

שם השיטה


השם בא להדגיש שמדובר בראייה אחרת, חדשה,  של הרפואה לאור שינוי התפיסה לגבי מהי מחלה, ומהם הגורמים למחלה. הוספת המילה "גרמנית" באה לציין את ארץ מולדתו של ד"ר האמר מפתח השיטה. הוספת המילה פתרה בעיה של רישום זכויות על השם, שכן לא ניתן היה לקבל זכויות רישום על השם "הרפואה החדשה". רישום השם המלא בוצע במאי 2004.

מפתח השיטה


ד"ר ריקי גירד האמר4 ( Dr. med. Ryke Geerd Hamer) היה רופא שלמד ועבד במסגרת מערכת הרפואה הקונבנציונלית בגרמניה. כשגילה את התגלית הראשונה שלו לגבי מחלות הסרטן, הוא חשב שזו תהיה תרומה משמעותית ליכולותיה של הרפואה המקובלת לטפל בחולי סרטן. בהמשך חייו טיפל ד"ר האמר באלפים שסבלו מסוגים שונים של סרטן, והציג אחוזים מדהימים של ריפוי.

הממסד הרפואי לא קיבל את תגליותיו, עובדה שהובילה בהדרגה להתפתחותה של הרפואה הגרמנית החדשה כגישה שלמה העומדת בפני עצמה, אך יכולה להיעזר בשיטת טיפול זו או אחרת או להיות בסיס ידע והבנה וכלי עזר מעולה לכל שיטת טיפול אחרת.

היסטוריה


התפתחות הרפואה הגרמנית החדשה היא עבודת חיים של ד"ר האמר, רופא פנימאי גרמני, שעבד בבי"ח במחלקה של חולי סרטן.
הוא עצמו חלה בסרטן בתחילת 1979, לאחר מוות טראגי של בנו, וזה דחף אותו (לאחר שהחלים מהסרטן וחזר לעבודתו) לחקור מהם הגורמים האמיתיים למחלת הסרטן והאם ייתכן שהמחלה נגרמת כתוצאה מטראומות רגשיות.

התגליות הראשונות במחקרו הראו לו בצורה חד-משמעית, הניתנת להוכחה מדעית5 , שאכן הגורמים למחלה הם במרבית המקרים טראומות רגשיות. תגליות אלה דחפו את ד"ר האמר להמשיך במחקרו, וזה הוביל לתגליות מהפכניות נוספות שהתגבשו בסופו של דבר לשיטה שלמה של רפואה הוליסטית חדשה.

מידע יותר מפורט על השתלשלות האירועים אשר הביאה לגילויה ופיתוחה של הרפואה הגרמנית החדשה ניתן לקרוא במאמר הזה: כיצד התפתחה הרפואה החדשה6 .

מודלים של הגוף והנפש


הרפואה הגרמנית החדשה היא גישה רפואית הוליסטית, המבוססת על שורה של תגליות ותובנות מהפכניות בנושא מחלות וריפוי, שהתגלו החל משנת 1979 ע"י ד"ר ריקי גירד האמר מגרמניה ואשר בבסיסה נמצאת הידיעה שהאורגניזם שלנו הוא בעל יצירתיות בלתי נדלית ויכולות ריפוי עצמי מרשימות ולכן עלינו לטפל בגורמי המחלה ולא בסימפטומים. אחד החידושים המהפכניים בגישה זו  הוא בהגדרת אותם גורמי מחלה, להבדיל מהרפואה המסורתית הרואה בכל מחלה מעין "תקלה" שגורמיה הם לרוב חיצוניים (למעט הסדקים בתפיסה שנוצרו בעשורים האחרונים כמו לחץ נפשי ומשברים נפשיים אשר נחשבים לגורמי מחלות).

התגליות של הרפואה החדשה הן מהפכניות ביחס לתפיסות של הרפואה המקובלת, ובין השאר משלבות הבנות מדויקות של הקשר בין הגוף והנפש, תוך בניית מודל ייחודי המאפשר לגלות ולהוכיח בצורה מדעית, מהם הגורמים האמיתיים למרבית סוגי המחלות, כולל הסוגים השונים של מחלות הסרטן, מחלות "אוטואימוניות" ומחלות נפש.

הבנת וידיעת הקונפליקטים שגורמים למחלות והבנת מטרותיהן של התוכניות הביולוגית (שמתבטאות כמחלות) אשר מתפתחות כתוצאה של אותם קונפליקטים, מאפשרות לחזות בצורה מדוייקת במידה רבה (ולא רק לפי הסתברות סטטיסטית) את הסימפטומים והתהליכים השונים שיופיעו אצל החולים.

התגליות העיקריות של הרפואה החדשה

1. מחלות אינן תקלה של הטבע והגוף אינו פועל נגדנו

הרפואה החדשה מראה שהגוף אינו פועל נגדנו, אלא להיפך, הוא מנסה לעזור לנו בכל האמצעים שניתנו לו.

התגלית מראה, שהתופעה שמקובל לקרוא לה "מחלה", היא למעשה ביטוי לתוכנית ביולוגית שהופעלה כתוצאה מקונפליקט או טראומה שחווינו, ומטרתה של התוכנית הביולוגית היא לעזור לנו להתמודד עם הקונפליקט.

אפשר לראות זאת כמערכת הישרדותית אבולוציונית שמתעוררת לפעולה כל פעם שהמוח חש באיום או אפשרות פגיעה ולהבנתו יש לפעול לפתרון וחיסול האיום בין אם אנחנו מודעים לכך או לא.

גם אצל בעלי חיים יש את מרבית התוכניות הביולוגיות האלה, שנועדו בעיקר לעזור במצבים שמבחינת הטבע הם מצבי חירום או מצבים הישרדותיים.

אפשר לומר שבני האדם נולדים עם מספר רב של "תוכניות מגירה" ביולוגיות, ותוכניות אלה, מופעלות כאשר אנחנו חווים משהו אשר מפורש בתת-המודע שלנו כמצב של סכנה, פחד, קושי חריג, אובדן, פרידה, השפלה, חשש קיומי, בגידה, איום טריטוריאלי וכו'.

הסימפטומים השונים של מה שמקובל לקרוא מחלות, הם למעשה ביטויים לכך שהופעלה בגופנו תוכנית ביולוגית, כתוצאה מקונפליקט או טראומה כלשהי, והתוכנית הביולוגית (המחלה) לא השלימה עדיין את מהלכה.

2. יש קשר ישיר בין הנפש לגוף וניתן לדעת כמעט בכל מחלה מה באמת גרם לה

על בסיס תשאול חולים רבים מאוד מצא ד"ר האמר שבכל המקרים היה איזשהו קונפליקט או טראומה שחווה החולה לפני הופעת המחלה.

הדבר השני אליו הוא שם לב היה, שכל החולים בסרטן באיבר מסוים, חוו קונפליקט דומה.

הצעד הבא במחקר שלו היה לעשות צילומי CT של המוח לכל אותם מטופלים שתושאלו. זה הוביל לתגלית מפתיעה ומשמעותית ביותר:

אצל כל הנבדקים ניתן היה לראות בצילומי ה-CT של המוח אזור בו מעגלים בעלי מרכז משותף, כמו ציור של מטרת ירי, או כמו צורת הגלים כשאבן נופלת לבריכת מים שקטה. מרכז המעגלים הוא נקודה מדויקת של המוח ומיקומו תלוי באופיו של הקונפליקט או הטראומה.

הצורה הזאת, שנקראת כיום HH (ראשי תיבות בגרמנית של "המוקד של האמר"), הופיעה אצל כל נבדק במקום אחר במוח, בהתאם לסוג המחלה.

המוקד של האמר

3. התוכנית הביולוגית משפיעה במקביל ב-3 רמות

ברגע שאנחנו חווים קונפליקט כלשהו, הוא משפיע בו זמנית על 3 רבדים במכלול האנושי, לאורך כל תהליך המחלה, מתחילת הקונפליקט ועד השלמת הריפוי:

א. הפסייכי.

זה נמצא ברובד האנרגטי ולפי הרפואה הגרמנית החדשה, המיון או הסיווג של מה שחווינו, נעשה בצורה לא מודעת בפסייכי. למדע אין עדיין מכשירים למדידת רובד זה.

לפי הרפואה החדשה, המושג פסייכי מתייחס בהקשר זה למרכיב האנרגטי של המערכת הרגשית.

ב. המוח.

בהתאם לסוג הקונפליקט, יופיע במוח ה-HH במרכז הרלוונטי לסוג הקונפליקט. באותו מרכז תהיה פגיעה מסוימת בנוירונים, שמטרתה היא הפעלת התוכנית הביולוגית. מידת הפגיעה תלויה בעוצמת הקונפליקט. לא נגרם נזק קוגניטיבי או תפקודי, מלבד התהליכים הספציפיים שקשורים לתוכנית הביולוגית הספציפית. הנזק שנגרם לנוירונים הוא הפיך, והוא מתוקן בשלב הריפוי בעזרת תאי גליה.

כל תהליכי המחלה, מהופעת הקונפליקט ועד הגעה לריפוי מלא, נעשים בשליטה ובקרה מלאה של המוח.

ניתן לעקוב אחרי התהליכים במוח בעיקר בעזרת צילומי CT.
ב-MRI לא ניתן לראות את ה-HH בצורה ברורה.

ג. איברי הגוף:

האיבר בגוף הפיזי בו הופיעו סימני המחלה.

אחת המשמעויות החשובות של תגלית זו היא, שכדי שמחלה פיזית תוכל להתרפא, גם המוח וגם הפסייכי צריכים להתרפא. אם הסרנו את הגידול הסרטני על ידי ניתוח, הקרנות או שימוש בכימותרפיה בלי לפתור את הקונפליקט, או בלי לאפשר למוח ולפסייכי להשלים את תהליך הריפוי, צפויות להתפתח בגוף בעיות חוזרות או בעיות חדשות.

4. לכל מחלה יש שני שלבים עיקריים8

גם תגלית זו היא מהפכנית וחיונית להבנת המחלות:

מסתבר שכל עוד אנחנו נמצאים תחת השפעה אקטיבית של קונפליקט שעדיין לא נפתר, התוכנית הביולוגית שהופעלה כתוצאה מהקונפליקט, מתנהלת תחת השפעה דומיננטית מתמשכת של מערכת העצבים הסימפתטית. זהו למעשה מצב של סטרס, עם הסימפטומים האופייניים לסטרס.

בחלק גדול מהקונפליקטים, השלב הזה של הסטרס נועד להכניס לגוף יותר אנרגיה כדי לעזור לנו להתמודד עם הדבר שגרם לקונפליקט/טראומה.

מבחינת הגוף זהו מצב חירום והוא נותן עדיפות ראשונה להישרדות, אפילו אם זה יכול לגרום בהמשך לנזקים באיבר או איברים הרלוונטיים לאותו סוג קונפליקט.

5. משבר הריפוי

כפי שצויין למעלה, גם תהליכי הריפוי קורים במקביל בשלושת הרבדים, וכל תהליכי הריפוי נעשים תחת השפעה דומיננטית מתמשכת של מערכת העצבים הפארא-סימפתטית. אחת ההשפעות של מערכת העצבים הפארא-סימפתטית היא הרחבת כלי הדם.

שלב הריפוי עצמו מחולק גם הוא לשני חלקים, המופרדים ביניהם ע"י תופעה שנקראת "משבר הריפוי".

בחצי הראשון של שלב הריפוי המוח זקוק לסביבה נוזלית כדי לאפשר את תהליכי הריפוי הראשוניים של אותו אזור בו הופיע ה-HH, והוא יוצר בכוונה בצקת מקומית באותו אזור.

ברגע שהמוח מזהה שהוא כבר לא זקוק לבצקת, הוא יוצר סיגנל חזק מאד של מערכת העצבים הסימפתטית, שמטרתו היא לכווץ את כלי הדם במוח כדי לדחוק אל מחוץ למוח את עודף הנוזלים (הבצקת).

התרשים שכאן מתאר את השלבים בכל מחלה שהתפתחה כתוצאה מקונפליקט:

משבר הריפוי

6. יש קשר הדוק בין שכבת הנבט בה התפתחה המחלה לבין תהליך המחלה

שכבות הנבט16 הן 3 סוגים שונים של רקמות שמתפתחות בשבוע השלישי להריון, ומהן מתפתחים כל איברי הגוף.

תהליכי מחלה שהתפתחה ברקמה השייכת לשכבת נבט מסוימת הם שונים מאלה של מחלה שהתפתחה בשכבות הנבט האחרות.

לכן, כאשר אנחנו יודעים לאיזו שכבת נבט שייכת הרקמה בה התפתחה מחלה, קל לנו יותר לדעת מה היה הקונפליקט שגרם למחלה וכן כיצד צפויה המחלה להתפתח.

7.המיקרובים אינם גורמים למחלות

תגלית זו17 מראה שלא רק שהמיקרובים השונים (וירוסים, חיידקים ופטריות) אינם גורמים למחלות, אלא להיפך – הם מצטרפים לתוכנית הביולוגית רק בשלב הריפוי, כדי לעזור לגוף להחלים יותר מהר ויותר טוב.

לכל אחד מסוגי המיקרובים יש התמחות ספציפית מבחינת היכולת לעזור לגוף, אך יש גם חפיפה בין הסוגים השונים.

מכיוון שהמיקרובים מאיצים את תהליכי הריפוי הם גם מגבירים את עוצמת הסימפטומים בשלב הריפוי, ולכן השמדת המיקרובים ע"י אנטיביוטיקה מחלישה באותם מקרים את הסימפטומים ויוצרת אשלייה מסויימת של ריפוי.

יש גם קשר בין שכבות הנבט לבין סוגי המיקרובים. לכל שכבת נבט יש את סוגי המיקרובים הספציפיים שיותר מתאימים לעזור בתהליכי ריפוי של רקמות הקשורות לאותה שכבת נבט.

תגליות נוספות:

יש עוד מספר תגליות של הרפואה החדשה שיש להן משמעות אוניברסלית. ניתן לקרוא עליהן בסעיף קריאה נוספת שבסיום עמוד זה. יש הרבה תגליות "קטנות" ותובנות חשובות נוספות שהן רלוונטיות בעיקר למחלות ספציפיות.

התאמה למחלות


ניתן לטפל באמצעות הרפואה הגרמנית החדשה במרבית סוגי המחלות, גוף ונפש, כולל מצבים בהם לרפואה המסורתית אין מענה.

ניסיון בפועל

על פי מידע שעלה בדיון משפטי, לד"ר האמר היו אלפי מטופלים שסבלו מסוגים שונים של סרטן ברמות שונות של חומרה, שרובם המשיכו בחייהם לפחות 4 שנים.

לי (עידן) היה ניסיון מוצלח בטיפול במחלות רבות, למשל: אלרגיות, אוושה בלב, מחלות עור שונות, אנמיה, אסטמה וברונכיט, גידולים שונים, דלקות באיברים שונים בעיות בדרכי השתן ועוד מחלות רבות.

הטיפול


הטיפול מבוסס על מפגש עם המטופל וחקירה משותפת למציאת משברים/טראומות האחראים לקונפליקטים שהפעילו את התוכנית הביולוגית אשר מתבטאת כמחלה. המפתח לריפוי הוא קודם כל פתרון הקונפליקט שגרם למחלה.

הרפואה החדשה לא מלמדת טכניקות טיפוליות ספציפיות והיא מתבססת בעיקר על ידע, הבנה ופתרון הקונפליקטים בעזרת המודעות.

לעתים, עצם השיחה והחיפוש מעלים למודעות אירועים ומחשבות שמביאים לתהליך של ריפוי אפילו ללא שיתוף פעולה של המטופל, אך הניסיון מראה שבמקרים רבים אין המודעות לבדה מספיקה ויש להיעזר בכלים נוספים כפי שיוסבר להלן.

הדרכה


ניתן לעבור הכשרה וללמוד את הרפואה הגרמנית החדשה בחו"ל ובארץ. בדרך כלל ההכשרה וההדרכה נפרסים על פני מספר שלבים, שכן כמות החומר הנלמדת רבה מאוד.

הקורסים מתבצעים במפגשים פרונטליים או באמצעות פגישות אינטרנטיות (און ליין) ויש אף קורסים באמצעות מצגות וידאו אוף ליין. לכן קשה להגדיר את משך כל שלב בצורה מפורשת, ולשם דוגמא יש קורסים בהם כל שלב הוא של כ-26 שעות לימוד. אין דרישה לתקופת סטאז'.

מקדמה גדולה ללימוד החומר והבנתו כמו גם השימוש הנכון והמוצלח בו יש לבעלי ידע ברפואה בפרט וביולוגיה בכלל.

הכשרה מקבילה בשיטות טיפול משלימות גם היא תשביח את המטפל באמצעות הרפואה הגרמנית החדשה.

קישורים לקורסים ניתן למצוא בקישורים שבפיסקת הסיכום.

ביסוס מדעי


עבודה שבוצעה על ידי פרופ' ד"ר הנס אולריך ניימיץ' (Professor Dr. Hans Ulrich Niemitz) והידועה כמסמך ניימיץ'3 , הדן ומאשר כי הרפואה הגרמנית החדשה היא חלק ממדעי הטבע.

בדף Verifications19  יש מידע תמציתי על מספר מחקרים שנעשו במטרה לבדוק את התגלית הבסיסית של הרפואה החדשה. הממצאים בכל המחקרים האלה תואמים ב-100% את התגליות של הרפואה החדשה.

קריאה נוספת


מידע על תגליות נוספות של הרפואה הגרמנית החדשה ומידע כללי נוסף על הרפואה החדשה:

קישורים חיצוניים


שיטות אחרות רלוונטיות או קשורות:

הדרכה:

מידע נוסף:

הערות שוליים


 1. ד"ר ריקי גירד האמר  – מקור א' ד"ר ריקי גירד האמר – מקור ב' []
 2. מחקרים נקודתיים []
 3. מסמך ניימיץ' [] []
 4. ד"ר ריקי גירד האמר []
 5. הוכחה מדעית לגורמי המחלה []
 6. כיצד התפתחה הרפואה החדשה []
 7. מודל מדעי []
 8. שני שלבי המחלה []
 9. דלקות []
 10. חום []
 11. דם בצואה []
 12. שיעול עם דם []
 13. משבר הריפוי []
 14. התקף אפילפטי []
 15. מחלת קרוהן []
 16. שכבות הנבט []
 17. תגלית המיקרובים []
 18. החוקים הביולוגיים []
 19. Verifications []