פראניק הילינג

נתונים בסיסיים

(בפיקוח צוות המאגר)

תחומי טיפול

נציגי השיטה מעידים כי בשיטת טיפול זו ניתן לטפל בכאבים כרוניים, מיגרנות, זירוז תהליך ההחלמה וההתאוששות מניתוחים, חום גבוה אצל ילדים, בעיות בדרכי הנשימה, טחורים, דלקות עיניים, דלקות ונוזלים באוזניים, דלקות גרון, לחץ דם גבוה, אינסומניה, מצוקות רגשיות כדוגמת לחץ, מתח, חרדה ודיכאון.

המטפלים בשיטת פראניק הילינג בארץ מעידים כי צברו עד כה ניסיון מוצלח בפועל בטיפול בסרטן בראש, אבנים בכליות, מיגרנה, שפעת, צרבות, בעיות בדרכי הנשימה, דלקות ריאות, כאבי מחזור, דלקות מעיים, טחורים, כאבי שרירים למיניהם, חום גבוה, סטרס, חרדה, דלקת בדרכי השתן, כאבי גב, דלקות עיניים, פריון, אלופציה ועוד.

ניתן למצוא פירוט נוסף תחת הכותרת "במה שיטת הפראניק הילינג מטפלת?" (תחת כותרת המשנה "ניסיון בפועל") בהמשך המאמר.

מספר המטפלים

על פי הדיווח של נציגי השיטה בארץ, הוכשרו לפחות 140 מטפלים עד כה. טרם נאספו נתונים על מספר המטפלים הפעילים.

מקור השיטה

מחקר והתנסות לאורך כשלושים שנה של מאסטר צ'ואה קוק סוי, מדען, מחנך, פילנתרופ, מהנדס חומרים במקצועו, פיליפיני שמוצאו בסין. פרסם את השיטה בשנת 1987.

ביסוס מדעי

שיטת הפראניק הילינג נחקרת בשנים האחרונות ע"י מדענים רבים הן במזרח והן במערב. מרבית המחקרים נערכים ע"י צוותים של אנשי אקדמיה בעלי הכשרה מקצועית הולמת אך רק חלקם עברו עד כה ביקורת עמיתים.

ניסויים עם ביקורת עמיתים: ניסוי שנערך אודות השינויים באנרגיית הגוף בטיפול ללא מגע, פרוטוקול טיפול בשיטת פראניק הילינג יושם על מטופלת נושאת סרטן השד 1 , בחינה של יעילות הטיפול בפראניק הילינג בטיפול בדיכאון  2 , ניסוי שיפור איכות החיים ותפקוד הריאות במקרה של חסימה כרונית באמצעות פראניק הילינג 3 .

בנוסף בוצעו ניסויים רבים ללא ביקורת עמיתים. פירוט בסעיף ביסוס מדעי בסוף המאמר.


כותבת המאמר

אלונה בן ארי

אלונה בן ארי, נשואה ואם לשלושה. בעלת תואר B.A. בפרסום ותקשורת חברתית, התמחות בשיווק, האוניברסיטה לתקשורת, "מוניקה הררה", סנטיאגו, צ'ילה. תואר B.A. בהצטיינות, מדעי החברה, התמקדות בניהול, "האוניברסיטה הפתוחה". בשנת 2010 למדה אימון (Coaching).

אלונה עבדה במשך שנים, בעולם הייטק בתחום הרכש והלוגיסטיקה. בתפקידה האחרון ניהלה את מחלקת הרכש והלוגיסטיקה בחברה ביטחונית.  בשנת 2011 עברה לגור, למשך שנתיים עם בעלה ושלושת ילדיהם בהודו, שם למדה והחלה לטפל בשיטת פראניק הילינג. כיום אלונה מטפלת ומורה בשיטת פראניק הילינג.

אלונה הביאה את שיטת פראניק הילינג לישראל והיא הנציגה הרשמית והיחידה בארץ של ארגון פראניק הילינג העולמי, היחידה בישראל המורשת ללמד את השיטה.  4

השיטה


תמצית

פראניק הילינג, כשיטה, נולדה בשנת 1987 לאחר 30 שנה של מחקר ואימות על ידי מאסטר צ'ואה קוק סוי, מדען, מחנך, פילנתרופ, מהנדס חומרים במקצועו פיליפיני שמוצאו בסין.

הילינג מבוסס על שני עקרונות. העיקרון הראשון גורס כי הגוף באופן כללי מסוגל לרפא ולאזן את עצמו. העיקרון השני גורס כי ניתן להאיץ את ריפוי הגוף על ידי הגדלת כוח החיים בגוף. בדיוק כמו שאור יכול לגרום לתגובה כימית, זהו עיקרון בסיס הצילום. אנרגית החיים (ה"פראנה") מזרזת את את התגובות הכימיות בגוף, ובכך מאיצה ומזרזת את תהליך ההחלמה שלו.

פראניק הילינג מסייע לאנשים רבים ברחבי העולם להשיג בריאות, שלווה, שגשוג ושפע בכל היבטי החיים. לשפר את איכות חייהם, ברמה הפיזית, האנרגטית, הרוחנית והנפשית.

שם השיטה


מהו ההבדל המהותי בין אדם חי לבין אדם מת? לשניהם יש גוף, מערכת של איברים ומיליארדי תאים. מה שמבדיל ביניהם הוא כוח בלתי נראה, המעניק לאדם החי את העירנות והמודעות לחוות את החיים.

לכח זה קוראים "נשימת חיים" או "חיוניות של הנשמה", "פראנה" היא כוח החיים המתמשך, הנמצא בתוך הגוף של כל דבר חי. ללא פראנה, אנו חדלים להתקיים כ"יצורים חיים".  פראנה, מילה בסנסקריט אשר משמעותה "אנרגית חיים", או כל האנרגייה הקוסמית הקיימת ביקום.

"פראניק הילינג" (Pranic Healing) הינה שיטה יעילה ועוצמתית של ריפוי באמצעות אנרגיה ללא צורך במגע. המילה "פראניק" נגזרת מהמילה "פראנה", שמקורה בסנסקריט.

"פראנה" היא אנרגית החיים ששומרת את הגוף חי ובריא. ביוונית היא נקראת "פנאומה", בפולינזית "מאנה", בסינית "צ'י" ומכאן מקור המילה "טאי צ'י", ביפנית "קי" ומכאן המילים "רייקי" ו"אייקידו", בעברית הכוונה היא לרוח, שמשמעותה נשמת החיים. המטפל מקרין פראנה, אנרגית חיים, "נשמת חיים" אל המטופל וכך מאיץ את הריפוי הטבעי של הגוף. באמצעות תהליך זה מושג מה שמכונה פעמים רבות כ "ריפוי ניסי".

באופן בסיסי קיימים שלושה מקורות עיקריים לפראנה: פראנת שמש, פראנת אוויר, פראנת אדמה.

פראניק הילינג כרוך בהעברת אנרגיית החיים (צ'י, פראנה) אל המטופל. גרנד מאסטר צ'ואה קוק סוי מסביר: "אנרגיית החיים או פראנה היא סביבנו. היא מתפשטת; אנחנו למעשה חיים באוקיינוס של אנרגית החיים".

מפתח השיטה


מאסטר צ'ואה קוק סוי (Master Choa Kok Sui)

מדען, מחנך ופילנתרופ, נולד ב 15 באוגוסט 1952 בפיליפינים ונפטר ב – 19במרץ 2007.

מאסטר צ'ואה קוק סוי היה מהנדס חומרים ואיש עסקים מצליח, הוא בילה יותר משלושים שנה בחקר ובלימוד מדעים אזוטריים, בבחינה קפדנית ובמיון טכניקות הריפוי השונות, מה שהוביל אותו לפתח מושגים, עקרונות יישומים וטכניקות מעשיות של שיטת פראניק הילינג כפי שהיא מוכרת כיום.

מאסטר צ'ואה קוק סוי הקים את "המכון ללימודים פנימיים"5 ואת "קרן הפראניק הילינג העולמית בע"מ"6. הוא כתב  יותר מ- 20 ספרים על פראניק הילינג ורוחניות, מאסטר צ'ואה קוק סוי נפטר ב -19 במרץ 2007.

היסטוריה


מאסטר צ'ואה קוק סוי, מפתח שיטת ה"פראניק הילינג" מצא את עצמו כבר מגיל 12 נוטה לעניינים פאראנורמליים ורוחניים. בהיותו נער, הוא בילה שנה בטיהור פנימי, והניח את היסודות למפעליו בדרך הרוחנית. הוא חי חיים פשוטים, הדומים לאלו של יוגי, מסרב לנוחיותו, למרות שנולד למשפחה אמידה מאוד.

כאדם צעיר, מאסטר צ'ואה למד מגוון רחב של אומנויות ריפוי, ביניהן: יוגה, תופעות נפשית, מיסטיקה, צ'י קונג, Rosicrucian Order – AMORC, תיאוסופיה, אסטרה, לימודי Arcane, ומדעים אזוטריים אחרים.

לאורך השנים 1983-1987 עבד מאסטר צ'ואה קוק סוי על השלמת התזה הרוחנית שלו: הוא עבד על המשימות המונומנטליות של סינתזה, ניסוי, אימות, תפיסה, גיבוש, שיטתיות ופיתוח חלק הארי של מה שיהפוך לפראניק הילינג מודרני וליוגה ארהטית.

פראניק הילינג כשיטה נולד בסוף 1987, עם פרסום ספרו של מאסטר צ'ואה קוק סוי "המדע העתיק ואמנות הריפוי הפראני" (מאוחר יותר שונתה כותרת הספר ל "ניסים באמצעות פראניק הילינג" (Miracles Through Pranic Healing, Institute for Inner Studies; Latest Edition Printed April 2010 1st Edition 1987 ).

מאז תורגם הספר ליותר מ -30 שפות, תרגום הספר לעברית נמצא בשלבי ביצוע. הספר הופץ בלמעלה מ -130 מדינות, הוא משמש כמבוא לאמנות הפראניק הילינג המודרני.7

מאסטר צ'ואה קוק סוי חלם להקים "אשראם" (קהילה מוכוונת להתפתחות רוחנית) להפצת תורת הפראניק הילינג והיוגה הארהטית. האשראם, שהוקם בסמוך לפונה שבהודו, משתרע על פני כמעט שישים דונם ומוקף גבעות ועמקים. זהו מרחב יפה ונוח בו מתרגלים רציניים של יוגה ארהטית מרחבי העולם מגיעים כדי ללמוד ולגדול מבחינה רוחנית8 .

מודלים של הגוף והנפש


בפראניק הילינג אנו מאמינים שלכל אדם יש את היכולת לרתום את האנרגיות של הטבע וכוחה הפנימי של הנפש כדי לעצב את חייו. אנו מאמינים שחוקיו הרוחניים של הטבע מציעים לנו הזדמנות זו, לאחר שהובנו כהלכה ונעשה בהם שימוש בצורה מושכלת. המסע שלנו מתחיל בהבנת מקורה האינסופי של האנרגיה, ושימוש באנרגיה זו כדי לעצב את החיוניות הפיזית שלנו, את מצבנו הנפשי, את אופן חשיבתנו ובסופו של דבר את השקפת עולמנו הרוחנית על החיים ומטרתנו בהם.

הקשר בין גוף ונפש הינו קשר הדוק והדדי. על פי תפיסת הפראניק הילינג, כאשר הגוף הפיזי חולה, סובל ממכאובים או ממצוקה רגשית, אנרגיית הגוף נחסמת ועוצמת החיים מושפעת. מחקרים רבים מראים כיצד הנפש והגוף מגיבים זה לזה ומציגים כיצד המצב הרגשי והגופני מתורגמים לתגובות שונות באיזון הכימי של הגוף ובייחוד במערכת החיסונית. רגשות מודחקים רוצים כל הזמן לפרוץ החוצה. המוח, כדי למנוע מאיתנו התמודדות עם רגשות אלו שלרוב הם חזקים, מפחידים, מאיימים ומתסכלים, מסיט את תשומת לבנו מהתמודדות עמם באמצעות פיתוח כאבים כרוניים, חרדות, פוביות, וכו'.

טיפול בפראניק הילינג מאזן את רמות האנרגיה בגוף ולכן אינו מטפל רק בסימפטום ובאיבר החולה, אלא נותן מענה וטיפול מקיף לכל יתר האזורים בגוף ובנפש. כתוצאה מכך ההחלמה והריפוי הם מהירים יותר, משך המחלה והסבל הנלווה אליה מתקצרים.

במה שיטת הפראניק הילינג מטפלת?


פראניק הילינג מטפלת בכל בעיה פיזית, רגשית ונפשית. כולל מצבים בהם לרפואה המסורתית אין לכאורה מענה.

ישנם מטפלים בפראניק הילינג אשר בחרו להתמחות בטיפול בבעלי חיים.

תחום נוסף ההולך ומתפתח הוא פראניק הילינג בחקלאות.

שיפורים ומיצוי זרעים, פירות, ירקות ופולי שעועית באמצעות פראניק הילינג13 .

השפעת פראניק הילינג על המורפולוגיה של צמחי מלפפון14 .

טיפול פראניק הילינג מסורתי לשיפור נביטה וצמיחה של שעועית ירוקה15 .

מחקרים על המאפיינים התזונתיים ואיכותם של זני מלפפונים 16 .

השפעת פראניק הילינג על תכונות פיסיקליות-כימיות של עגבניות17 .

ניסיון בפועל

בספרים הבאים של מאסטר צ'ואה, אודות שיטת הטיפול, קיים פרק שלם עם עדויות של מטופלים אשר חוו ריפוי באמצעות פראניק הילינג:

 • The Ancient science and art of Pranic Healing, Institute for Inner Studies; Latest Edition Printed April 2010 (1st Edition 1987) edition (2010).
 • Advanced Pranic Healing, Institue for Inner Studies; 11th Printing, with minor revisions edition (2009)
 • Pranic Psychotherapy, Institute for Inner Studies; September 2010 Printing edition (January 1, 2010)

יש כיום עדויות רבות על הצלחת הטיפול במגוון עצום של מצבים רפואיים. בכמה בתי חולים ברחבי העולם, נעשה שימוש בפראניק הילינג כדי להקל ולזרז את תהליך ההחלמה של המטופלים.18 ,19

מספר בתי חולים באוסטרליה, הן בתי חולים פרטיים והן ציבוריים, מעניקים טיפולי פראניק היליניג בחינם למטופליהם.20  ,21

המטפלים בשיטת פראניק הילינג בארץ צברו עד כה ניסיון מוצלח בפועל בטיפול בסרטן בראש, אבנים בכליות, מיגרנה, שפעת, צרבות, בעיות בדרכי הנשימה, דלקות ריאות, כאבי מחזור, דלקות מעיים, טחורים, כאבי שרירים למיניהם, חום גבוה, סטרס, חרדה, דלקת בדרכי השתן, כאבי גב, דלקות עיניים, פריון, אלופציה ועוד.

הטיפול


כיצד פראניק הילינג עובד?

פראניק הילינג מתקן את חוסר האיזון בגוף ומעביר כוח חיים לחולה. כוח החיים הזה יכול להיות מאופיין גם כאנרגיה אוניברסלית; אין זו האנרגיה של המטפל. מטפלים מיומנים בפראניק היליניג מעבירים אנרגיה אוניברסלית אל המטופל באמצעות טכניקות ותדרים עבור מחלות ומצבים ספציפיים.

פראניק הילינג מתבצע ללא מגע בגוף הפיזי.  

פראניק הילינג אינו דורש תרופות, צמחי מרפא או ויטמינים למיניהם.

פראניק הילינג הוא תהליך תלת שלבי, המאיץ באופן משמעותי את יכולתו הטבעית של הגוף להירפא בכל הרמות: פיזית, רגשית, נפשית ורוחנית:

 1. אבחון – האבחון מתבצע באמצעות סריקה אנרגטית של המטופל לאיתור חריגות אנרגטית.
 2. ניקוי – הסרת הפרעות באנרגיה: משמש להסרת אנרגיה מלוכלכת או חולה מהגוף ולשחרר חסימות בערוצי האנרגיה.
  קיימים שני סוגי ניקוי עיקריים.
  ניקוי כללי – הכוונה לניקוי ההילה והגוף האנרגטי כולו.
  ניקוי מקומי – ניקוי באיזור, איבר, צ'אקרה ספציפיים.
  המטפל עושה שימוש בידיים שלו לצורך ביצוע הניקוי.
 3. חידוש, החייאה והעצמת כוח החיים – הטענה: העברת פראנה טרייה או אנרגיית חיים לגוף, תהליך זה מיושם רק לאחר שתהליך הניקוי הושלם.
  המטפל נטען בפראנה מהסביבה ומעביר אותה אל גופו האנרגטי של המטופל. ישנן טכניקות רבות לקבלת פראנה מהסביבה לדוגמא דרך הצ'אקרות או הנשימה.
  אין המטפל משתמש בפראנה של עצמו על מנת להטעין את המטופל.

מעבר לסרטון קצר המדגים את תהליך הטיפול22

הדרכה


לימודי פראניק הילינג נפרסים על כמה תחומים:

 • סדנאות טיפול
 • סדנאות התפתחות רוחנית
 • סדנאות לשפע ושגשוג

בפראניק הילינג לומדים על האנטומיה של הגוף האנרגטי על ההילות ועל הצ'אקרות.

לומדים כיצד לראות ולסרוק את ההילה והצ'אקרות ולדעת אילו אזורים בגוף אינם מאוזנים.

כאשר אנו לומדים על אנרגיה, אנו הופכים מודעים יותר לנוכחותה בכל מקום, בין אם מדובר בבני אדם או אפילו בחפצים.

על ידי ההכרה בקיומה של אנרגיה, אנו לומדים את האפשרויות של תהליך הריפוי ומביאים הרמוניה ופרודוקטיביות לכל היבט בחיינו. מטפלים בשיטת פראניק הילינג ברחבי העולם עושים שימוש בפראניק הילינג כדי להיטיב ולהעצים את העסק שלהם, בתיהם, מערכות היחסים שלהם, בריאותם הפיזית והרגשית ולהשגת מטרותיהם עם תוצאות פנטסטיות.

בפראניק הילינג לומדים גם נשימה פראנית. פרקטיקה שבאמצעותה לומדים לנשום ברמות הפיזית, הרגשית והאנרגטית להשגת מצב של רוגע ושלווה פנימי.

בסדנאות פראניק הילינג נלמדות מדיטציות מונחות לריפוי והתפתחות רוחנית. הראשונה שבהן היא מדיטצית לבבות התאומים, מדיטציה למען שלום והארה, המעצימה את הקשר עם הנשמה, מחדדת את האינטואיציה ואת הצמיחה וההתפתחות הרוחנית.23 ,24

אלונה בן ארי התחילה ללמד פראניק הילינג בישראל בשנת 2017, בוגרי סדנת היסוד מצטרפים לקהילת המטפלים בפראניק הילינג בישראל, קהילה אשר גדלה ומתרחבת. חברי הקהילה מתרגלים יחד מדיטציות, נהנים מפגשי תרגול ולמידה, מחליפים טיפולים, מעניקים טיפולים חינם כחלק מתרומה לקהילה ועוד מגוון פעילויות.

סדנאות טיפול

אלונה בן ארי היא היחידה המורשת ללמד בארץ את סדנת היסוד.

הסדנאות המתקדמות מועברות על ידי אלונה בן ארי ומאסטרים אשר מגיעים במיוחד מהודו לצורך העברת הסדנאות.

פראניק הילינג יסוד

סדנא מעשית וחוויתית זו מעניקה לך את הכישורים הבסיסיים להרגיש, להשתמש ולטפל באמצעות האנרגיה הפראנית הקיימת בטבע. תלמדו צעד אחר צעד שיטות להאיץ את קצב הריפוי של הגוף הפיזי, הרגשי והנפשי.

 • משך הסדנא: 16 שעות (יומיים מרוכזים 8 שעות ביום, או ארבעה מפגשים שבועיים, ארבע שעות כל מפגש)
 • יכולים להשתתף: כולם החל מגיל 16

פראניק הילינג מתקדם

סדנא מיוחדת זו היא עבור מטפלים מתקדמים יותר שרוצים ללמוד כיצד להשתמש באנרגיות פראניות צבעוניות כדי להשיג תוצאות ריפוי מהירות ויעילות יותר. אנרגיות צבעוניות יוצרות השפעה ממוקדת יותר על שדות האנרגיה ועל הצ'אקרות. חוסר איזון פיזי חמור מגיב מהר יותר לפראנות צבעוניות.

 • משך הסדנא: 16 שעות
 • יכולים להשתתף: בוגרי פראניק הילינג יסוד

פסיכותרפיה פראנית

סדנת עומק המלמדת עקרונות וטכניקות מהירים ובטוחים לשחרור אנרגיות שליליות וטראומות כדי לטפל ביעילות בגוף נפש.

 • משך הסדנא: 16 שעות (יומיים מרוכזים 8 שעות ביום)
 • יכולים להשתתף: בוגרי פראניק הילינג מתקדם

קריסטלים

שימוש בעוצמת המתנות היקרות של אמא אדמה. תלמדו כיצד להשתמש בכוח הקריסטל כדי לשפר את יכולת הריפוי שלכם, הרוחניות, השפע והשגשוג.

 • משך הסדנא: 8 שעות  (יום לימודים מרוכז)
 • יכולים להשתתף: בוגרי פסיכותרפיה פראנית

הגנה פראנית עצמית

כיצד להגן על עצמך ועל יקירך מפני התקפות רגשיות, כוונות שליליות, ישויות זדוניות וזיהום אנרגטי. החיים בחברה הנוכחית, חושפים אותנו לאנרגיות מלוכלכות ומזוהמות ולאנרגיות שליליות ופוגעניות. דמינו לעצמכם שאתם חיים באוקיינוס של צורות מחשבה ואנרגיות רגשיות. תושבים אתריים אלה מפעילים לחץ תמידי על ההילות שלנו כדי שיפעלו בהתאמה לרטט שלהם. אם אנו לא מוגנים כראוי, אנחנו יכולים להיות מושפעים רוחנית, נפשית, רגשית, פיזית ופיננסית. סדנא זו תלמד אותך דרכים מדעיות לניצול אנרגיות פראניות בממדים שונים כדי להגן על עצמך, על החפצים שלך, רכושך, ביתך, סביבתך ועל האנשים היקרים לך.

 • משך הסדנא: 8 שעות (יום לימודים מרוכז)
 • יכולים להשתתף: בוגרי פסיכותרפיה פראנית

סדנאות התפתחות רוחנית

השגת האחדות עם הנשמה הגבוהה

 • משך הסדנא: 16 שעות (יומיים מרוכזים 8 שעות ביום)
 • יכולים להשתתף: כולם החל מגיל 18

יוגה ארהטית

לאחר טיהור אינטנסיבי של הגוף הפיזי, האתרי, הכוכבי, הנפשי והגבוה, הצ'אקרות או מרכזי האנרגיה פועלים בצורה בטוחה ויעילה, כדי שניתן יהיה לעורר ולהפיץ את אנרגיית הקונדליני.
אנרגיית קונדליני קיימת בכל אדם אבל נשארת רדומה עד גיל ההתבגרות. אנרגיית הקונדליני היא אשר מספקת את האנרגיה הנדרשת לגוף כדי שיוכל ליזום ולקיים את השינויים שהוא עובר במהלך שנות העשרה. מיקומה של אנרגיה זו נמצא בבסיס עמוד השדרה.25

העניין הגובר בהתפתחות האישית והרוחנית מאיץ את הקארמה הטובה, ומוביל לחוות הצלחה גדולה יותר, יחסים מאושרים יותר ופרספקטיבה בריאה יותר אודות החיים. תלמדו על יכולת ההתפתחות של "גוף הזהב", כיצד לפתח ולהעצים את יכולתך אינטואיטיבית וכיצד להשיג אחדות עם הנשמה הגבוהה שלך, הסדנא תוביל אותך לאורך הנתיב אל הארה גדולה יותר.

 • משך הסדנא: 16 שעות  (יומיים מרוכזים 8 שעות ביום)
 • יכולים להשתתף: בוגרי פסיכותרפיה פראנית

Om Mani Padme Hum

 • משך הסדנא: 8 שעות
 • יכולים להשתתף: בוגרי פראניק הילינג יסוד

מהותו הרוחנית של האדם

 • משך הסדנא: 8 שעות
 • יכולים להשתתף: בוגרי פראניק הילינג יסוד

אלכימיה מינית

 • משך הסדנא: 16 שעות
 • יכולים להשתתף: בוגרי יוגה ארהטית רמה 2

תפיסה על חושית מאסטר צ'ואה קוק סוי

 • משך הסדנא: 16 שעות
 • יכולים להשתתף: בוגרי יוגה ארהטית רמות 1+ 2

מדיטציית צ'אקרה אוניברסלית וקבלית

 • משך הסדנא: 8 שעות
 • יכולים להשתתף: בוגרי פראניק הילינג יסוד

תורת ההינדואיזם

 • משך הסדנא: 8 שעות
 • יכולים להשתתף: בוגרי פראניק הילינג יסוד

תורת הבודהיזם

 • משך הסדנא: 8 שעות
 • יכולים להשתתף: בוגרי פראניק הילינג יסוד

תורת הנצרות

 • משך הסדנא: 8 שעות
 • יכולים להשתתף: בוגרי פראניק הילינג יסוד

סדנאות לשפע ושגשוג

Kriyashakti

 • משך הסדנא: 16 שעות
 • יכולים להשתתף: בוגרי פראניק הילינג יסוד, פראניק הילינג מתקדם, פסיכותרפיה פראנית, יוגה ארהטית, השגת האחדות עם הנשמה הגבוהה

פראניק פנג שואי

 • משך הסדנא: 8 שעות
 • יכולים להשתתף: בוגרי פראניק הילינג יסוד

ניהול עסקים רוחני

 • משך הסדנא: 8 שעות
 • יכולים להשתתף: בוגרי פראניק הילינג יסוד

ביסוס מדעי


שיטת הפראניק הילינג נחקרת בשנים האחרונות על ידי מדענים רבים הן במזרח והן במערב. מרבית המחקרים נערכים על ידי צוותים של אנשי אקדמיה בעלי הכשרה מקצועית הולמת, אך רק חלקם עברו עד כה ביקורת עמיתים. בנוסף, בינואר 2016 הוקם המכון לחקר פראניק הילינג (PHRI) כארגון רשמי הנתמך על ידי המרכז לפראניק הילינג.26

ניסויים עם ביקורת עמיתים:

ניסוי שנערך אודות השינויים באנרגיית הגוף בטיפול ללא מגע, פרוטוקול טיפול בשיטת פראניק הילינג יושם על מטופלת נושאת סרטן השד 27 .

בחינה של יעילות הטיפול בפראניק הילינג בטיפול בדיכאון 28 .

ניסוי שיפור איכות החיים ותפקוד הריאות במקרה של חסימה כרונית באמצעות פראניק הילינג  29 .

ניסויים ללא ביקורת עמיתים:

ניסוי בנושא השפעת פראניק הילינג על כאבי שרירים ושלד כרוניים 30

סקר בקרב 811 נבדקים אשר בדק תפיסת הפראנה והשפעתה על בריאות הנפש 31 .

ניסוי בנושא שיפור איכות החיים באמצעות פראניק הילינג בקרב נשים עובדות  32 .

ניסוי בנושא יעילות פראניק הילינג בשיפור בריאותם התפקודית ורווחתם של אסירים בכלא המרכזי של Mysore שבהודו 33 .

מחקר מעבדה מקיף של פראניק הילינג באמצעות שימוש של תאים בתרבית חשופים לקרינת גמא. מחקר ארוך טווח הראה כי טכניקות פראניק הילינג שיפרו באופן משמעותי את שיעור ההישרדות של תאים החשופים לקרינה. 34 ,35 ,36

יישומים קליניים של פראניק הילינג 37 .

יתרונות תרגול מדיטציית לבבות התאומים 38 .

חקירת ההשפעה שך טכניקות פראניק הילינג על תהליך הלידה 39 .

קריאה נוספת


סדנאות וקורסים:

סדנאות טיפול:

קישורים חיצוניים


 

הערות שוליים


 

 1. השינויים באנרגיית הגוף בטיפול ללא מגע, פרוטוקול טיפול בשיטת פראניק הילינג יושם על מטופלת נושאת סרטן השד []
 2. יעילות הטיפול בפראניק הילינג בטיפול בדיכאון []
 3. שיפור איכות החיים ותפקוד הריאות במקרה של חסימה כרונית באמצעות פראניק הילינג []
 4. כתבה שפורסמה ב"לאישה" על אלונה בן ארי []
 5. המכון ללימודים פנימיים []
 6. הקרן העולמית פראניק הילינג []
 7. הספר ניתן כחלק מתוכנית הלימוד בסדנת היסוד בשיטה. כמו כן ניתן לרכוש את הספר אצל אלונה בן ארי []
 8. אשראם היוגה הארהטית []
 9. יוגת הסופר מח []
 10. Super Brain Yoga – A Research Study []
 11. Evidence based study on super brain yoga and its application on alpha E.E.G. in adolescence []
 12. http://www.pranichealingontario.ca/SUPERBRAIN.pdf []
 13. http://www.envirobiotechjournals.com/article_abstract.php?aid=7845&iid=230&jid=3 []
 14. http://docsdrive.com/pdfs/knowledgia/ajar/2017/33-35.pdf []
 15. https://www.worldpranichealing.com/wp-content/uploads/2018/06/Agriculture_in_Sanskrit_Lerature.pdf []
 16. http://resjournals.com/journals/agricultural-science-research-journal/Agric%20April%202016/Asna%20Urooj%20et%20al%20.pdf []
 17. http://www.indjst.org/index.php/indjst/article/view/99733 []
 18. http://www.pranichealingfornurses.com/pranic-healing/sub-pranic-healing1/ []
 19. https://www.youtube.com/watch?v=bEYVnZEpVfU []
 20. http://www.pranichealers.asn.au/html_asn/hospitals.htm []
 21. https://www.energie-institut.com/wp-content/uploads/2015/02/2003-Williams-Wound-Healing-Cancer-Australia.pdf []
 22. https://www.youtube.com/watch?v=WG0og-DKvFI&t=4s []
 23. מה המדע מספר לנו על מדיטציית לבבות תאומים והמוח שלנו –http://static1.squarespace.com/static/55a1e4a2e4b0ffb20cede22d/t/56d89b6286db4376b82aac75/1457036130495/What+Science+Tells+Us+About+MTH.pdf []
 24. https://pranichealingusa.com/2017/04/24/pranic-healing-wins-first-place/ []
 25. https://www.worldpranichealing.com/en/kundalini/kundalini-energy/ []
 26. https://www.pranichealingresearch.com/ []
 27. השינויים באנרגיית הגוף בטיפול ללא מגע, פרוטוקול טיפול בשיטת פראניק הילינג יושם על מטופלת נושאת סרטן השד []
 28. יעילות הטיפול בפראניק הילינג בטיפול בדיכאון []
 29. שיפור איכות החיים ותפקוד הריאות במקרה של חסימה כרונית באמצעות פראניק הילינג []
 30. השפעת פראניק הילינג על כאבי שרירים ושלד כרוניים []
 31. תפיסת הפראנה והשפעתה על בריאות הנפש []
 32. שיפור איכות החיים באמצעות פראניק הילינג בקרב נשים עובדות []
 33. יעילות פראניק הילינג בשיפור בריאותם התפקודית ורווחתם של אסירים בכלא המרכזי של Mysore שבהודו []
 34. https://www.youtube.com/watch?v=-t13QjYLX2Y&feature=related []
 35. https://www.youtube.com/watch?v=4izE248zW7o&feature=related []
 36. https://www.youtube.com/watch?v=zrJcGfi8cfU&feature=related []
 37. יישומים קליניים של פראניק הילינג []
 38. יתרונות תרגול מדיטציית לבבות התאומים []
 39. חקירת ההשפעה של טכניקות פראניק הילינג על תהליך הלידה []