ניקוי אנרגטי-רגשי – Purifying

 

נתונים בסיסיים

(בפיקוח צוות המאגר)

תחומי טיפול

נציגי השיטה מעידים כי בשיטת טיפול זו ניתן לטפל בכל חוסר איזון, פיזי או נפשי או מנטאלי. המטפלים בשיטה מעידים כי צברו הצלחות בפועל בין היתר בטיפול בילדים עם בעיות רגשיות המתבטאות בקשיים חברתיים, בכאבי אוזנים, בבעיות שליטה על הסוגרים, בפחדים וחרדות ובבעיות התפתחותיות פיזיות ורגשיות. במבוגרים: טיפול בבעיות פוריות של האישה והגבר, בתחושות של תקיעות ברבדים שונים של החיים, בבעיות של גידולים וציסטות במערכת הנשית, בפחדים, איזון מערכות הגוף והנפש לאחר אירוע טראומטי ובמחלות אוטואימוניות.

מספר המטפלים

למדו את השיטה "ניקוי אנרגטי-רגשי" כ-200 מטפלים, מתוכם כ-25 מטפלים פעילים.

מקור השיטה

השיטה התפתחה על ידי יהונת יהב. פיתוח השיטה החל מאמצע שנות ה-90 בעקבות לימוד יכולת האבחון בעזרת מטוטלת מג'ף לוין1 בשילוב עם מידע שקיבלה בתקשור.

ביסוס מדעי

טרם נערכו מחקרים מדעיים על השיטה.


כותבת המאמר

יהונת יהב

יהונת יהב: מפתחת השיטה  "ניקוי אנרגטי-רגשי – Purifiyng". אבחון וניקוי חוויות כלואות בגוף (מכל הזמנים: עוברות, ינקות, ילדות, בגרות ומגלגולים), מכשירה מטפלים בשיטה. בעלת ניסיון רב שנים בריפוי ויצירת חיים מלאים במימוש וביטוי הפוטנציאל המלא. מוסמכת הדרכה ל " Quantum Life Changes". מלמדת קורסים "אומנות הדיוק בשדה הבריאה".

השיטה


תמצית

שיטת טיפול זו באה מתוך הבנת המכלול השלם שלנו כהוויה בלתי נפרדת מתהליך צמיחה, למידה והזדככות מתמדת.  

זהו תהליך של הנשמה השבה וחוזרת לגוף עם צרכים, רגשות, תחושות, תובנות ותודעה.

כאשר אובדת תובנת תהליך הצמיחה והזדככות האינסופית –  האדם מוצא את עצמו בחוסר איזון נפשי, גופני ורוחני.

הדרך שלנו לחוות את העולם היא דרך חוויות.

כשנחווה חוויה נעימה –  תהיה התרחבות

כשנחווה חוויה לא נעימה – תהיה התכווצות

במפגש החוויתי במערכות היחסים שבהם האדם חווה את הוריו, את ילדיו ומערכות יחסים קרובות אחרות, נוצרות  התכווצויות. מצב אשר בו חוויות לא נעימות הנושאות אמונות ורגשות, נכלואות בגוף – ונוצרות "חסימות". חסימות אלו משבשות את הזרימה האנרגטית הטבעית ומתחיל  חוסר איזון. כאשר מעמיק השיבוש בזרימת האנרגיה יופיעו מחלות וקשיים בגוף הפיזי, הנפשי והמנטלי.

הגוף שלנו מאחסן את כל הזיכרונות מכל החוויות שחווינו אי פעם. זיכרונות אלו נאגרים במקומות שונים בגוף.

בעזרת שיטת טיפול זו אפשר להגיע לאותם מקומות בגוף ולשחרר את החוויות הכלואות, ובכך לשחרר גם את התבניות הרגשיות המשבשות את זרימתו  הטבעית.

בשיטת  זו מאבחנים את הדפוסים הרגשיים ואמונות הגרעין שאספנו עוד מימי העוברות. באיבחון מתקבל מפרט מדויק של החוויות שניכלאו בגוף .  ניתן לנקות חוויות אלו, שלב אחר שלב ובהמשך להזרים את הגוף מחדש. בכך מאפשרים ריפוי ספונטני מלא, אשר נותן ביטוי במכלול השלם:  בגוף הפיזי, הנפשי, המחשבתי והרוחני.

שם השיטה


ניקוי אנרגטי-רגשי – Purifying

שם השיטה מביא את מהות הניקוי של הרגשות הכלואים ברבדים האנרגטיים שבגוף הפיזי שלנו. הזדככות.

כשמשתחרר ומתנקה התדר של החוויות הכלואות ונכנסת אנרגיית האור מתרחש תהליך של הזדככות. שבה הזרימה ההרמונית ברובד האנרגטי אשר משפיע על המצב הרגשי ועל התפקוד הפיזי. האיזון מתקיים.  

זו חוויה חדשה וטובה, משהו נקי יותר במרחב הפנימי, המתבטאת במפגש שלנו עם עצמנו, עם יקירנו ועם העולם.

מפתחת השיטה


יהונת יהב פיתחה במהלך עבודתה שיטה ייחודית זו. יהונת מתנסה, עובדת, לומדת ומטפלת כבר משנות ה-80. במהלך שנים אלו למדה קורסים רבים וסדנאות משנות חיים, ו"הלימוד מתרחש כל יום מחדש":

1990-1992: מסז' לשלד ולימודי גופנפש.

1991: קורס ביו אורגונומי.

1993: עבודה אנרגטית ותקשור.

משנת 1995 התחילה ללמוד תהליכי רגרסיה עם בוב וטינקה מהולנד ובהמשך למדה "פסיכותורפיה" וקבלה להבנת הנפש, אצל מרים בליך.

1996: BAT בשנת עם ג'ף לוין.

2000: "קרניו סקראל תרפי" במכללת רידמן.

2006: כירולוגיה הוליסטית עם תמר שיר.

למדה את כל מסלול המטפלים של "המסע" עם ברנדון בייס.

2008: הוסמכתי למדריכה של "QUANTUM LIFE COACH" על ידי Cardell Smith.

יהונת מלמדת מטפלים – את שיטת "ניקוי אנרגטי-רגשי", מלמדת קורס "אומנות הלימוד בשדה הבריאה", מנחה ועובדת עם קבוצות מבוגרים וילדים בתהליכי מודעות ושינוי.

יהונת לימדה את השיטה "ניקוי אנרגטי-רגשי" במכללת רידמן, במכללת מהות וכיום מלמדת במסגרות פרטיות.

היסטוריה


תהליך פיתוח שיטת הטיפול "ניקוי אנרגטי-רגשי" החל בעקבות לימוד יכולת האבחון בעזרת מטוטלת מג'ף לוין בשנת 1996 , באותה שנה, קיבלה באופן מפתיע, בזמן מדיטציות, מידע ולימוד מדמות מוארת – משה רבנו . דמות האור הנושאת את תודעת משה לא הניחה לה והביאה עימה ידע רב והדרכה ממושכת ומלאת אהבה. הדרכה המלווה אותה עד היום.

במשך כשנתיים התבססה השיטה תוך כדי טיפול בעצמה ובמטופלים.

בשנת 1998 החלה להכשיר מטפלים בקורסים מובנים וסדורים, את השיטה "ניקוי אנרגטי-רגשי".

יהונת ממשיכה בריפוי החלקים שבה המבקשים ריפוי דורי וקרמאטי ומטפלת בעצמה באופן קבוע ב"ניקוי אנרגטי-רגשי".

מודלים של הגוף והנפש


מי אנחנו?

מיד לאחר העיבור, ממשיך להתהוות ולהתפתח מארג אנרגטי ופיזי, העובר. מתפתחים איברים ומערכות פיזיות חדשות ויחד עמם, נוצרים ומתפתחים איברים ומערכות אנרגטיות.

שני מארגים אלו, או שני גופים אלו, מושפעים ומשפיעים אחד על השני. אם קיבלנו מכה בגוף הפיזי, מלבד הפצע בגוף הפיזי, נוצרה גם חבורה אנרגטית. הגוף הפיזי נפגע, התאים וגם הזרימה האנרגטית נפגעת. ולחילופין, כשהגוף האנרגטי נפגע, תהיה השפעה ישירה גם על הגוף הפיזי.

איך נפגע הגוף האנרגטי שלנו?

גוף פיזי מכיל איברים משלו, פנימיים וחיצונים. גוף אנרגטי מכיל אף הוא איברים משלו. מרכזים גדולים אנרגטיים הנקראים גם בשם "צ'קרות", תעלות דקיקות המובילות אנרגיה הנקראות גם בשם "מרידיאנים" רבדים אנרגטיים העוטפים את הגוף הפיזי המכונים בשם "הילה". ולמעשה, כל איבר וכל תא בגופנו, מוקף בהילה.

הגוף האנרגטי הוא החוליה המקשרת בין הפיזי לנפש. כאשר אנו מאוזנים, גופנו מתפקד כהלכה, יש חילוף חומרים תקין, מערכת החיסון מתפקדת במלואה, כל שאר המערכות מתפקדות במלואן וישנה הרגשה טובה, אנו באיזון.

כיצד נחסם הגוף האנרגטי?

נדמיין תינוק רך, עדין ורגיש  – יצור עם גוף ונפש רכים ועדינים המוקפים מעטפת אנרגטית רגישה מאד. בכל חוויה נעימה וטובה שהתינוק יחווה, תהיה זרימה טובה במכלול כולו. הוא ירגיש טוב ואולי אף יחייך. בכל חוויה לא נעימה, נוקשה, קשה או אלימה שהתינוק יחווה  – תיווצר מיד תגובה טבעית של התכווצות. ההתכווצות מתחילה באנרגיה השלובה בגוף הפיזי.

בדרך זו של התכווצות חוזרת ונשנית במשך ימים, חודשים ושנים, נוצרים שיבושים בזרימה האנרגטית הטבעית אשר ישפיעו בהמשך על המערכות הפיזיות. לעיתים השיבוש עמוק וגדול עד כדי התפתחות מחלות פיזיות או נפשיות. חוויות כלואות/חסימות נושאות את המידע הרגשי-אנרגטי של החוויה המכווצת. למשל: במקרה של תינוק שהגיע לטיפול עם דלקות אוזניים, נמצאו חסימות רגשיות-אנרגטיות הקשורות לויכוחים בין ההורים ולרגשות שלהם, בזוגיות ובהורות.

במה שיטת "ניקוי אנרגטי-רגשי" מטפלת?


"ניקוי אנרגטי-רגשי" מביא לזרימה, איזון וריפוי.

באמצעות ניקוי אנרגטי-רגשי ניתן:

לאזן : איברים, בלוטות, מערכות גוף, מצבים נפשיים.

לשחרר: עומסים רגשיים, רעלים, מתחים, פחדים.

להגביר: חיוניות, ביטחון עצמי, קבלה עצמית ושמחה פנימית.

לשפר: חילוף חומרים, עיכול וספיגה, מערכת חיסונית, זיכרון ומיקוד מחשבתי.

השיטה מתאימה לטיפול בתינוקות, ילדים ועוברים, וכן בהכנה ללידה.

הטיפול


תיאור כללי:

בכל פגישה מתקיים אבחון, "דיבור" מדויק וממוקד עם הגוף בעזרת מטוטלת. שאלות סגורות המכוונות אל החוויות הכלואות שבגוף. חוויות לא נעימות אשר גרמו לכווץ ובהמשך לבעיה, חולי כזה או אחר. האבחון חושף אילו דפוסים רגשיים ואמונות מעורבים, לאיזו מערכת יחסים קשורה החוויה ומתי התרחשה. האבחון משקף למטופל את החוויות שחווה ואת הדפוסים הרגשיים מילדותו, שהוא עדיין מקיים בתוכו, בצורה לא מודעת.

בטיפול מתבצע ניקוי החסימות/חוויות כלואות והטענה של אנרגית ריפוי, דבר המביא לפתיחה וזרימה מחודשת במעברים שנפתחו. האנרגיה החדשה מביאה לשינוי בכל הרבדים, הפיזיים, האנרגטים-רגשיים, מחשבתיים והרוחניים של המטופל. האיזון של המערכת האנרגטית בסוף כל טיפול מביא לרוגע והרמוניה בתפקוד המערכות כמו גם מודעות על מהות החולי.

כשעוצרים ושואלים מה החוויה הזו עשתה לי בעבר, איך היא השפיעה עלי ואיך אני מתנהג או מרגיש היום, מתקיימת התבוננות והבנה. איך חוויתי את אמא שלי או את אבא שלי? כבר בילדותי ואולי עוד בעוברות, אספתי מהורי אמונות ותבניות רגשיות הקשורות לשיבוש שיש בגופי.

עם הניקוי האנרגטי-הרגשי מתחיל תהליך ריפוי. תהליך זה מתרחש ברבדים עמוקים מאד. בעזרת שיטת טיפול זו אפשר להגיע לאותם מקומות בגוף בהן כלואות החוויות ולשחרר אותן ובכך לשחרר גם את התבניות הרגשיות.

הטיפול מאפשר גישה לגורם הראשוני שיצר את חוסר האיזון, גם אם מקורו בחיים קודמים. בטיפול משתחררות חסימות אנרגטיות, המפריעות לגוף בתהליך הריפוי הטבעי שלו. ניתן בפרק זמן קצר, לעיתים באופן מיידי לשחרר כאבים הקיימים לאורך שנים.

הטיפול מביא לאיזון מערכות, ולתיאום בין הגוף הפיזי-נפשי- מחשבתי-רוחני ולפתיחת הלב.

גוף בריא, הינו גוף אשר האנרגיה זורמת בו ללא הפרעות, בהרמוניה ובאיזון.

תהליך הטיפול :

 1. אבחון החסימות: האבחון מתרחש כשהמטופל שוכב והמטפל מתחבר אל מכלול גופו של המטופל ושואל שאלות סגורות בעזרת רשימה של כ 400 מילים-תחושות-רגשות שונים. בדרך זו מתקבל  מקבץ של תחושות-רגשות, הזמן שהתרחשה החוויה באיזו מערכת יחסים.
 2. שיתוף המטופל הבוגר ברשימה שהתקבלה באבחון, רשימה הקשורה לחוויות הכלואות. שיחה  והבנה של מהות החוויות שאובחנו. לגבי ילדים תהיה שיחה עם ההורים.
 3. סימון לגוף על ידי "הקלדה" בקודקוד של מקבץ הרגשות שאובחנו. רגשות של החוויה הכלואה.
 4. הוצאת החסימות/החוויות הכלואות נעשה על ידי משיכה של התדרים הללו (מקבץ הרגשות של החוויה הכלואה) ושחרורם מהגוף.
 5. הזרמת אנרגית ריפוי של אור מהיקום והזרמתו אל המטופל, למקומות והמעברים שנפתחו.
 6. איזון מערכות האנרגיה: האיזון נעשה בנגיעה עדינה ובהטענה של אנרגית אור בנקודות מסוימות בגוף.

במפגש הראשון מתרחש הניקוי הראשוני והבסיסי:

 • ניקוי החסימות אשר התאספו בדרך בה חווינו את אמא.
 • ניקוי החסימות אשר התאספו בדרך בה חווינו את אבא.
 • ניקוי החסימות אשר התאספו בדרך בה חווינו את בן/ת זוג.
 • ניקוי החסימות  אשר התאספו בדרך בה אנו חווים את ילדנו.

בשלב הבא, יהיה מיקוד בבעיה או בסימפטומים שיופיעו. האבחון ייתמקד במערכות של הגוף הפיזי ובמערכות האנרגטיות.

בדרך כלל המטופל ירגיש הקלה ומוטיבציה לחולל שינוי בעקבות הניקויים האנרגטיים שכבר עבר, ובהמשך, ילמד כלים לשינוי הדרך שבה הוא חווה את עצמו ואת סביבתו  עם הדפוסים הישנים, וישנה את הדפוסים הרגשיים בעזרת לימוד כלים להתבוננות ובעזרת לימוד כלים המביאים שינוי.

ישנם מקרים בהם תהיה "החמרה" במצב הרגשי ואולי אף יופיעו תופעות של המחלה, אך זהו חלק מתהליך הריפוי. בהמשך, במקרה כזה בטיפול "ניקוי אנרגטי-רגשי" הבא, האיזון והריפוי יתנו ביטוי ברור.

ניסיון בפועל

המטפלים בשיטה צברו הצלחות בין היתר ב:

 • טיפול בילדים עם בעיות רגשיות המתבטאות בקשיים חברתיים.
 • טיפול בילדים בכאבי אוזנים, בעיות שליטה על הסוגרים.
 • טיפול בילדים עם פחדים וחרדות.
 • טיפול בבעיות נשימה.
 • טיפול בילדים בבעיות התפתחותיות פיזיות ורגשיות.
 • טיפול בבעיות פוריות של האישה והגבר.
 • טיפול בתחושות של תקיעות ברבדים שונים של החיים.
 • טיפול בבעיות של גידולים וציסטות במערכת הנשית.
 • טיפול בפחדים.
 • איזון מערכות הגוף והנפש לאחר אירוע טראומתי.
 • טיפול במחלות אוטואימוניות.

הדרכה


הקורס להכשרת מטפלים בנוי משני שלבים:

שלב ראשון- קורס בסיסי

 •        משמעות תפיסת העולם של ההוויה הרוטטת שלנו כאן, ביקום.
 •        המרכזים האנרגטיים שלנו.
 •        מהי חסימה? מהו רגש? מהו תדר? למידת רשימת הרגשות.
 •        מה המשמעות של מערכות יחסים (אמא, אבא, ילדים, בן-זוג).
 •        אבחון החסימות/חוויות כלואות בעזרת מטוטלת.
 •        תהליך הוצאת החסימות.
 •        הזרמת אנרגיית ריפוי בערוצים שנפתחו.
 •        איזון והטענה אנרגטיים.
 •        מערכות הגוף והקשר ביניהן.
 •        לימוד אודות הדפוס אותו אני מקיים בתוכי  – הקישור לדרך בה אני חוויתי את סביבת ילדותי.
 •        כל תלמיד יטופל ויעבור תהליכי ניקוי בסיסיים וראשוניים מאמא ואבא.

כל מפגש מתחיל עם הדמיה מודרכת.

לאורך הקורס יושם דגש על המקום הפנימי, המקודש של המטפל בזמן הטיפול. כחלק מתהליך הכשרת המטפל תהיינה התבוננויות שקטות ושיחה לשיתוף והקשבה.

כל תלמיד יעבור סטאז' ויגיש 3 תיקי מטופלים.

בסיום החובות, תינתן תעודת הסמכה לסיום של : "ניקוי אנרגטי- רגשי" הבסיסי.

שלב שני- התמחות

 • ניקוי אנרגטי-רגשי של "מעיל המעטפת". ניקוי חלק בהילה שלנו הנושא זיכרון רגשי מתקופת העוברות בהיותנו במי השפיר ברחם אימנו.
 • לימוד הטיפול מרחוק.
 • לימוד הדפוסים הרגשיים של מערכות שונות ומחלות אוטואימוניות.
 • ניקוי אנרגטי-רגשי למח על פי חלקיו.
 • טיפול בסרטן.
 • מהות השינוי. הבנת מעגל הקורבן. בחירה לשינוי ומחויבות לריפוי.
 • סיכום והגשת 3 תיקי מטופלים כסטאז'.
 • לעומדים בחובות ניתנת תעודה הסמכה לסיום של: התמחות ב"ניקוי אנרגטי-רגשי".

כל קורס בנוי מ 15 מפגשים של שלוש וחצי שעות אקדמיות.

ביסוס מדעי


טרם בוצע מחקר מדעי על השיטה.

קריאה נוספת


מאמרים של יהונת יהב::

קישורים חיצוניים


ספרו של דיפאק צ'ופרה – ריפוי קוונטי. הוצאת מודן

ספרה של לואיז היי – אתה יכול לרפא את חייך. הוצאת אור עם

ספרו של מייקל טלבוט – היקום ההולוגרפי. הוצאת מרקם

הערות שוליים


 

 1. אודות ג'ף לוין []