אימון רב רובדי

נתונים בסיסיים

(בפיקוח צוות המאגר)

תחומי טיפול

על פי אילנה רוגל, מפתחת הגישה, גישת ה"אימון הרב רובדי" מטפלת בכל מצבי החולי הגופניים. היא מאבחנת את מקור הבעיה ומוסרת את המידע הנחוץ על מנת לחזור לאיזון דרך מודעות ותודעה. נושא התזונה הוא מרכיב חשוב בגישה. באימון הרב רובדי מתאימים לאדם תזונה התואמת את המבנה הרגשי שלו. 

מאמנים בגישה מדווחים כי נצבר ניסיון בפועל במחלות דלקתיות של המעי, מחלות כרוניות במערכת השלד, מחלות ניווניות, מחלות של מערכת הנשימה, מחלות של מערכת הדם, מחלות של מערכת החיסון, כל סוגי הסרטן, איזון הורמונלי ומחלות אוטואימוניות. לפירוט נוסף ראה תת פרק "ניסיון בפועל" בפרק "במה גישת האימון הרב רובדי מטפלת".

מספר המטפלים

עד כה הוכשרו כמה עשרות מטפלים אשר סיימו את מסלול ההכשרה המלא.

מקור הגישה

הגישה פותחה במלואה על ידי אילנה רוגל החל משנות ה-90.

ביסוס מדעי

לא פורסמו עד כה מחקרים מדעיים על הגישה.


כותבת המאמר

אילנה רוגל, נטורופטית, מומחית בתזונה ומחברת הספרים: "על רוח וחומר", "על סדר אקראי מופתי", "על אותות ואותיות", "על המוח ביקום ובקיום" (אנציקלופדיה המכילה חמישה כרכים). משנת 2016 רוגל מבצעת מחקר וכותבת אנציקלופדיה על הצופן הנשמתי בדנ"א הפיזיקלי והאנרגטי. מייסדת מרכז "מגדלור", מנחה קבוצות בקורס "מטאפיזיקה רגשית – מבנה הרוח בגוף האנושי". כמו כן, מייסדת ומפתחת גישת "אימון רב רובדי". 

האימון הרב רובדי מבוסס על סוגי מחשבה המקודדים בצלילים, באנרגיות בראשיתיות, בכוכבי לכת, ספרות ואותיות וההשפעה של כל אלו על הגוף הפיזי והרגשי. הגישה משלבת בין זיכרונות נשמתיים לזיכרונות עכשוויים ועוסקת בתוכן אשר משליך באופן ישיר ומעשי על מיצוי הפוטנציאל המגולם ב"חוזה הנשמה" כאן ועכשיו.

הגישה:


תמצית

גישת ה"אימון הרב רובדי" פותחה על ידי אילנה רוגל החל משנות ה-90 ונלמדת במרכז "מגדלור" החל משנת 2011. 

על פי גישת "האימון הרב רובדי" מחלות גופניות רבות נוצרות כאשר קיים עיוות וזיוף בין ה"אני הנשמתי" ל"אני בחומר". במצב זה אין תקשורת בין הנשמה לגוף הפיזי. כדי להירפא כל חומר זקוק לשדה עוטף, שגורם לו לחזור לאיזון פנימי. לכן המטרה היא להגדיל את "מיפתח הזיכרון" שלנו, כלומר את היכולת שלנו לחבור לאני הנשמתי ולשלם שלנו ושל האלוהות ולהיזכר מי אנחנו באמת ומה הייעוד שלנו. באמצעות הגדלת מיפתח הזיכרון אנו מחזירים לעצמנו את היכולת לברוא, להפעים ולהטעין את עצמנו.

שני מושגי יסוד בגישתה של רוגל הם "חוזה נשמה" ו"דנ"א אנרגטי". "חוזה נשמה" מתאר את הייעוד, ההסכמים וההתחייבויות שהנשמה שלנו לקחה על עצמה לפני שהגיעה לגלגול הזה. "דנ"א אנרגטי" מגדיר את האופי הבסיסי של הנשמה כפי שדנ"א פיזי מגדיר את המאפיינים הבסיסיים של הגוף. 

הטיפול על פי גישת האימון הרב רובדי מתחיל באבחון של חוזה הנשמה, הגורם הרגשי למחלה, והדנ"א האנרגטי של המטופל. לאחר האבחון מתחילים תהליך טיפולי המתייחס לכל אחד מן האלמנטים הללו בפני עצמו. לעיתים די בהבנת חוזה הנשמה או הגורם הרגשי למחלה על מנת להביא לריפוי ולעיתים יש צורך בתהליך ממושך יותר, הכולל התאמה מדוייקת של התזונה לדנ"א האנרגטי יחד עם ליווי רגשי.

שם הגישה


אימון רב רובדי, רוגל בחרה לכנות את גישתה בשם "אימון" ולא טיפול כדי להדגיש את החשיבות של שינויי התפיסה אותם חווה המאומן כמפתח לריפוי. אימון על פי הגדרתה הוא "הנחיה להרחיב את יכולת ההתבוננות". ההנחיה משולבת ומתבססת הן על הרבדים והנתונים של הרוח והן על הרבדים והנתונים של החומר ועל כן הגישה נקראת "אימון רב רובדי".

ברובד של הרוח, האימון מתנהל על פי קווי המתאר שמשדר האדם (המטופל) בכניסתו לקליניקה. ניתן להמחיש זאת כסוג של הולוגרמה רב-מימדית. כאשר האדם מקרין את התנהלותו הפיזית, הרגשית, המנטלית והרוחנית, מתקבלת תמונה, אשר אותה אילנה או המאמן בגישתה רואים. התמונה העולה היא של "החוזה הנשמתי", כפי שחתמה הנשמה בטרם התגבש המבנה בגוף ובחומר. ברובד החומר, מתייחסים לבדיקות דם, בדיקות שתן, היסטוריה רפואית ומצב עכשווי, תרופות, תוספי תזונה וכדומה. מטרת ההנחיה היא לצמצם ככל האפשר את הפערים בין הרבדים השונים.

מפתחת הגישה


אילנה רוגל נולדה ב-31 לינואר 1950 בחיפה.

1990: למדה אסטרולוגיה אצל ירון ליבנה. ועסקה בתחום במהלך שנות ה-90. 

1997-1994: למדה תרפיה תזונתית בקולג' הישראלי לרפואה טבעית, בניהולה של רחל אשכנזי.

2003-1999: למדה נטורופתיה במכללת ברטן בניהולה של הילה אבירם.

רוגל בחרה ללמוד תחומים חופפים בנטורופתיה בשתי המכללות על מנת להעשיר את הידע והחוויה שלה ככל הניתן בגישות שונות. בנוסף, היה חשוב לרוגל להעשיר את הידע וארגז הכלים שלה בתחומי הרוקחות, הומוטוקסיקולוגיה (הומיאופטיה מודרנית), פענוח בדיקות דם ואינטראקציה בין תרופות. לשם כך השתתפה במגוון קורסים, סדנאות ואף לקחה שיעורים פרטיים אצל מומחים.

2011: פתחה את מרכז "מגדלור" בו היא מעבירה קורסים ב"מטפיזיקה רגשית" אשר מטרתם להגדיל את "מיפתח הזיכרון", על ידי הבנת "חוזה נשמה", "מקור הנביעה", סיבת בואנו לכדור הארץ, מקור המחלות ואיך כל זה מתקשר ומתחבר לתזונה.

היסטוריה


כבר בילדותה אילנה רוגל חוותה יציאה מהגוף בתדירות גבוהה ובשליטה מלאה. לדבריה יכולת זו מצויה אצל כל בן אדם ובייחוד אצל ילדים בטרם השכל ממצק את הידיעה, אך רוב האנשים אינם זוכרים זאת. בגילאי 10-9 אילנה הבינה שקיים פרדוקס בין החוויה שלה לבין החומר הנלמד בבית הספר ולכן חסמה יכולת זו. 

בשנת 1990 בהיותה בת 40, בזמן לימודי אסטרולוגיה אצל ירון ליבנה, חוותה רוגל את החומר הנלמד בצורה רב-רובדית. מרבית האנשים רואים את המפות האסטרולוגיות כתמונה סטטית ומנתחים את המידע בצורה לינארית, אלמנט אחר אלמנט. לעומת זאת, רוגל מתארת חווית קליטה ועיבוד מידע דינמית שמסוגלת לקלוט ולעבד במקביל את כל האלמנטים יחדיו ולראות אותם בפעולה מול עיניה. חוויות אלו יצרו שינוי בגישתה של רוגל ליכולותיה והיא איפשרה מחדש ליכולות אלו לבוא לידי ביטוי.

בשנת 1994 החלה רוגל בלימודי תרפיה תזונתית בקולג' הישראלי לרפואה טבעית, בניהולה של רחל אשכנזי, בהמשך, בשנים 2003-1999 למדה נטורופתיה במכללת ברטן בניהולה של הילה אבירם. רוגל גילתה סקרנות לאורך כל חייה למחקרים בנושא תזונה וכן לאנרגיה של התזונה. רוגל התייחסה לשאלות כגון: מה מוביל את המטופל לאותו מצב רפואי, איך המבנה התודעתי שלו יוצר או לא יוצר את המחלה ואיזו אנרגיה יש במזון. כמו בלימודי האסטרולוגיה, גם כאן רוגל מעידה כי חוותה את הלימודים בצורה דינמית ורב-רובדית.

ספרים

עד כה אילנה רוגל, כתבה ארבעה ספרים:

 • הספר "על רוח וחומר" יצא לאור בשנת 2007. ספר זה עוסק בעיקרו בתדרי המזון בהתאם לתודעת הירק, הפרי, הקיטניה, הזרע הספציפי, תודעת סוגי חלבונים, מצבי רוח ועוד. מדובר באיזון והזנה נכונה של הגוף מתוך רצון להגיע למודעות שלמה של כל האלמנטים המשפיעים על הקיום: תודעה הנולדת מפיענוח נכון של השדרים הנשלחים אלינו מן הגוף הפיסי, מן הרגשות, מן השכל וההיגיון ומן האינטואיציה. הוא מציג נקודת ראיה חדשה של תפישת גורמי המחלות בכך שהוא רואה במידת האיזון הרוחני השפעה מכרעת על האיזון הפיזי. היכולת העצמית לתת יד לריפויה של מחלה, או למניעתה, נמדדת במודעות ההוליסטית שלנו לכל המרכיבים של חיינו.
 • הספר "על סדר אקראי מופתי" יצא לאור בשנת 2011, ‬ספר זה מתאר מארג המורכב מהפן הפילוסופי‮, ‬הרוחני‮, ‬המדעי והמטאפיזי של הקיום וחושף ברמה מולקולרית את האינטראקציה המתקיימת בין מרכיבים אלה‮. ‬ספר זה הוא פרי מחקר קוסמולוגי בו שותפים קבוצת פילוסופים ומדענים‮ גלקטיים ואילנה רוגל בתודעתה הארצית והקוסמית גם יחד‮.
 • הספר "על אותות ואותיות" יצא לאור בשנת 2012, זהו כרך שלישי בסדרת האנציקלופדיות המביא הסברים פילוסופים ופסיכולוגיים על מהותן ומשמעותן של אותיות ה- א'-ב' העברי והלועזי עם דגש על האותיות והשפה העברית. הספר מתייחס למשמעותם של העיצורים, הניקוד ומשמעותן של האותיות הן בנפרד והן כאשר הן חוברות למילה ולשם. בספר מובאות פרשנויות מהספריה הקוסמית לכ-200 שמות עבריים שנבחרו באופן אקראי. הספר מביא מידע רב בראיה חדשה שונה וייחודית על אותות וקודים אנרגטיים, הנקשרים לתקשורת מילולית וטלפאתית. הערה: האותיות העבריות והלועזיות מובאות בצורתן הרב מימדית ולא באופן השטוח/חד מימדי.
 • האנציקלופדיה "על המוח ביקום ובקיום" (5 כרכים) יצאה לאור בשנת 2016. במחקרה מניחה אילנה רוגל את התשתית והבסיס התיאורטי בהתאם לגישתה לכלל מחלות המוח והסרטן. מחקר שיש בו בכדי להוביל לקפיצה מדעית משמעותית עבור המין האנושי. מדובר במחקר מולטי-דיסציפלינארי אשר יצא לדרך באופן עצמאי. אילנה רוגל מסבירה את מבניהם ותדריהם של החומר האפל, האנרגיה האפלה, האתר והאנטי-חומר. תחומי מידע אלו מהווים בימינו חידה מדעית בלתי פתורה.
 • משנת 2016 נמצאת בעבודת מחקר וכתיבה על הכרך החמישי, אנציקלופדיה על הצופן הנשמתי בדנ"א הפיזיקלי והאנרגטי.

הגשת פטנט:

בחודש מאי 2019 הגישה אילנה רוגל בקשת פטנט מקדימה (provisional) לגבי רצפים ספציפיים של חומצות אמינו שנועדו לטפל במחלות ניווניות של המוח. הבקשה הוגשה על ידי משרד ריינולד כהן באמצעות ד"ר רוני בן שפרוט. הפטנט בתהליכי בדיקה.

מודלים של הגוף והנפש


החוק הבסיסי: "ממושלם אל שלם – משלים"

האלוהות הבאה לידי ביטוי באמצעות היקום כולו מצויה במקורה במצב של שלמות. שלמות זו מתוארת היטב באמצעות מונח ה"סינגולריות", השאול מתחום הפיזיקה. בראשית הזמן היקום כולו היה דחוס בנקודה אחת במצב של אנרגיה טהורה והחל להיפרד לחלקיו וחלקיקיו במפץ הגדול. המצב הראשוני בו היקום כולו היה דחוס נקרא בפיזיקה "סינגולריות". הפיזיקה מכירה בכך שהסינגולריות היא מעבר לחוקי הפיזיקה, מעבר למרחב ומעבר לזמן. מבחינה רוחנית, אנו יכולים לדבר על סינגולריות בהקשר של אלוהות, המכילה את כל היקום במצב שהוא גם כן מעבר למרחב ולזמן. חוויה רוחנית דומה לסינגולריות תוארה פעמים רבות על ידי אנשים שהגיעו להארה במדיטציה עמוקה או במצבי טראנס. במצב של שלמות סינגולרית אין חוויה סובייקטיבית ולא קיימת אינדיבידואליות כיוון שלא קיים מרחב-זמן ומכאן שלא ניתן לחוות התפתחות.

מקור הנביעה: אנו נובעים מתוך "סינגולריות דיכוטומית", מושג הסינגולריות מבטא כזכור את האיחוד של כל מה שקיים בו בזמן שהדיכוטומיה מבטאת את הרעיון שגם כאשר הכל מאוחד המרכיבים והחלקים עדיין שומרים על ייחודם. אנו יכולים לדבר על מקור הנביעה של היקום כולו מתוך הסינגולריות הדיכוטומית של המפץ הגדול ואנו יכולים לדבר על מקור הנביעה האינדבידואלי של ה"עצמי" מתוך הסינגולריות הדיכוטומית של ה"דנ"א האנרגטי" שלנו.

תפקידנו בקוסמוס

בהתאם לחוק "ממושלם אל שלם – משלים" שהוסבר קודם, המושלם בלי המשלים יהיה מת. כל תוכן שקיים רוצה להיות מושלם. על מנת להיות מושלם יש לעבור תהליך של התפתחות שמשמעו הפרדה ולאחריה תהליך של התעוררות-התאוררות, מהמילה אור. בני אדם נוצרו בצלם האלוהות שעברה תהליך של הפרדה ומצויה במסלול של התפתחות. כל חלקיק של האלוהות רוצה למקסם את האפשרויות שלו, כיוון שכך הוא ינצל את מירב הפוטנציאל ההתפתחותי שלו. אנחנו, כחלקיקים של האלוהות, מחוייבים לעשות זאת על מנת להעשיר את האלוהות, באמצעות אינספור נקודות מבט ופרשנויות יצירתיות מקוריות.

מחלה ורפואה

הרוח שלנו מכילה את כל האלמנטים של השלם ושל המושלם. מחלה נוצרת כאשר קיים עיוות וזיוף בין האני הנשמתי לאני בחומר, במצב זה אין תקשורת בין הנשמה לגוף הפיזי. כדי להירפא כל חומר צריך שדה עוטף, שגורם לו לחזור לאיזון פנימי. לכן המטרה היא להגדיל את "מיפתח הזיכרון" שלנו, כלומר את היכולת שלנו לחבור לאני הנשמתי ולשלם שלנו ושל האלוהות ולהיזכר מי אנחנו באמת ומה הייעוד שלנו. באמצעות הגדלת מיפתח הזיכרון אנו מחזירים לעצמנו את היכולת לברוא, להפעים ולהטעין את עצמנו. 

הגדלת מיפתח הזיכרון מאפשרת לנו ללמוד ולהבין מה נכון ספציפית עבורנו. ככל שנתחבר יותר לעצמנו אנו נמשך למזון התואם את מבנה הדנ"א שלנו. נרגיש בצורה חדה וברורה יותר אלו מערכות יחסים בריאות עבורנו, ממי כדאי להתרחק ואל מי כדאי להתקרב ונדע כיצד לנהל את התודעה שלנו בצורה בריאה וטובה יותר. בצורה זו אנו מאפשרים לחלקיקים, שמשחקים בגוף, "משחק הוגן". יש חשיבות רבה להקשיב לתחושות של משיכה ודחייה. היכולת להתנתק ממה שמזיק לנו היא יכולת שמתפתחת כאשר אנו מפתחים את המודעות ואת התודעה שלנו והיא דורשת "תאוצת התנתקות". היכולות שאנו רוכשים עם הגדלת מיפתח הזיכרון שלנו מאפשרות לנו להבריא את עצמנו ממקום של חיבור עמוק להגשמת מלוא הפוטנציאל והייעוד שלנו.

במה גישת האימון הרב רובדי מטפלת?


גישת האימון הרב רובדי מטפלת בכל מצבי החולי הגופניים, היא מאבחנת את מקור הבעיה ומוסרת את המידע הנחוץ על מנת לחזור לאיזון דרך מודעות ותודעה. נושא התזונה הוא מרכיב חשוב בגישה. באימון הרב רובדי מתאימים לאדם תזונה התואמת את המבנה הרגשי שלו.

הקורסים נוגעים בכל המחלות מעצם הבנת מבנה הרוח המשפיע על כל החומר. על פי גישת האימון הרב רובדי לכל איבר ישנה תודעה על פי קידוד וייעוד תפקודי ורגשי. תפיסה זו המחברת בין הרוח-תודעה של כל תא ואיבר לבין החומר מאפשרת הבנה עמוקה יותר של המחלות, החל מהבנת החומר התאי והחומר הבין תאי והיחסים בין התודעות שלהם וכלה בהבנת תפקודי המערכות והויסות שלהן, כאשר כל מערכת נשענת על מספר איברים להם תפקיד משותף. מעצם הבנת תודעת איברים ומערכות הגוף נלמדים בקורס משנת 2011 ייצוגי האיברים במערכות השונות, תודעת האיברים והמחלות הנקשרות אל איברים אלו.

ניסיון בפועל

נציגי השיטה מדווחים כי עד כה נצבר ניסיון בפועל בטיפול במצבים הבאים:

מחלות ניווניות של המוח כגון: טרשת נפוצה, עיכוב אלצהיימר, עיכוב פרקינסון, עיכוב טרשת אמיוטרופית צידית ׁׁ(ALS), דמנציה.

מחלות דלקתיות של המעי: קרוהן, קוליטיס, מעי רגיז, דלקות בקיבה, דלקות בתריסריון.

מחלות כרוניות במערכת השלד: דלקות מפרקים ראומטיות, ניווניות, גידים ורצועות, אוסטאופורוזיס, פריצת דיסק.

מערכת הנשימה: אמפיזמה, דלקות חוזרות בריאות, אסטמה, אסטמה של העור.

מערכת הדם: סרטן, אנמיה, פוליציטמיה ורה, לוקמיה, מחזור דם עורקי ורידי.

מערכת החיסון: כדוריות דם לבנות: נויטרופילים, לימפוציטים, מונוציטים, באזופילים, אאוזינופילים.

סרטן: לוקמיה, לימפומה, שד, רחם, שחלות, פרוסטטה, מעי גס, קיבה, בלוטת התריס, מוח, ריאות, מלנומה.

איזון הורמונלי: בלוטת התריס, בלוטת יותרת הכליה. 

מחלות אוטואימוניות כגון לופוס.

הטיפול


הטיפול על פי גישת האימון הרב רובדי מתחיל באבחון של "חוזה הנשמה", הגורם הרגשי למחלה, וה"דנ"א האנרגטי" של המטופל. לאחר האבחון מתחילים תהליך טיפולי המתייחס לכל אחד מן האלמנטים הללו בפני עצמו. לעיתים די בהבנת "חוזה הנשמה" או הגורם הרגשי למחלה על מנת להביא לריפוי ולעיתים יש צורך בתהליך ממושך יותר, בהתאמה מדוייקת של התזונה ובליווי רגשי. משך טיפול מקובל הוא כשישה מפגשים אולם כל מקרה לגופו. 

הבנת חוזה הנשמה

הקורס הבסיסי והמתקדם נועדו בראש ובראשונה על מנת להבין את חוזה הנשמה ולקחת עליו אחריות.

"חוזה הנשמה" מתאר את הייעוד, ההסכמים וההתחייבויות שהנשמה שלנו לקחה על עצמה לפני שהגיעה לגלגול הזה. החוזה כולל בתוכו את האפשרות להגשמת הייעוד הספציפי שלנו ושל נשמות נוספות המעורבות בחיינו. "חוזה הנשמה" קושר בינינו לבין נשמות נוספות המתגלגלות איתנו באופן שיאפשר לכל המעורבים בדרמה של חיינו להתפתח ולפתח זה את זה. בחוזה ישנם נתיבי חיים אפשריים רבים. לדוגמה, יש אפשרויות שונות לבחירת בני זוג, אפשרויות שונות למצבי בריאות וחולי ו"תחנות יציאה" שונות מתוך הגלגול עצמו. יחד עם זאת, כל האפשרויות השונות מגולמות באופן שיכוון אותנו  להגשמת הייעוד הספציפי שקבענו מראש כאופציה להתפתחות.

הבנת "חוזה הנשמה" יכולה לסייע מאד לתהליך הריפוי ובמקרים מסויימים זה כל מה שנחוץ לצורך הריפוי.  כאשר אנו מבינים את "חוזה הנשמה" אנו יכולים לקחת אחריות מלאה על כל האירועים בחיינו. אנו מפסיקים להיות קורבן ומבינים שאין טעם להאשים אף אחד אחר במצב שלנו כיוון שאנו עיצבנו  את חיינו מראש באופן שיאפשר לנו להתפתח. היכולת להקל על הסבל שלנו היא בידינו ונקבעת במידת האפשר בהתאם לבחירות שלנו. 

לרוב, מחלה נוצרת כאשר קיים עיוות וזיוף בין ה"עצמי הנשמתי", אשר מחובר לייעוד, לבין "אני בחומר". המחלה יכולה להעיד על סטייה מהגשמת הייעוד. אולם, ישנם מקרים בהם המחלה עצמה היא חלק מן הדרמה שתוכננה מראש ומשרתת את ההתפתחות שלנו ושל הסובבים אותנו. תינוקות הנולדים עם מומים או פעוטות אשר חולים במחלות קשות אלו הן דוגמאות קיצון למצבים אשר תוכננו מראש על מנת לפתח את ההורים או אנשים נוספים אשר מעורבים בטיפול. 

אילנה רוגל מממשת מיפתח זיכרון אשר מאפשר לה להבין במדויק את חוזה הנשמה של המטופל. בקורסים שלה היא מלמדת תבניות אופייניות של קשרי גוף-נפש המקשרות בין מחלות ספציפיות לבין אלמנטים נפוצים בחוזי נשמה. עצם ההבנה העקרונית כי קיים חוזה נשמה מביאה לשינוי תפיסה ולקיחת אחריות המאפשרת לכל יוצר מחלה גופנית לחולל הבראה.

הבנת הגורם הרגשי

על פי גישת האימון הרב רובדי כל מחלה נועדה להביא להתפתחות רגשית של החולה והסובבים אותו. כאמור, ישנן מחלות שנקבעו מראש כחלק מן הדרמה המתוכננת של חיינו וישנן מחלות שמתהוות במהלך הדרך כתוצאה מסטייה מן הייעוד שלנו ומטרתן להשיב אותנו למסלול ההתפתחות שלנו. הבנת ההתפתחות הרגשית הנדרשת יכולה לסייע מאד להחלמה מלאה. בספרים ובקורסים של רוגל נצבר ידע רב על הגורמים הרגשיים למגוון רחב של מצבים רפואיים והמאמנים בגישה נעזרים בידע זה לצורך האיבחון. 

לדוגמא, מטופל עם בעיות עור: העור מסמל את הגבול בין האדם לסביבתו. הוא מפריד את האדם מאחרים. בעיה בעור מתייחסת לפריצת הגבול ולהתערבבות יתר, האדם מתערבב עם הדרמה עם האנשים שמעורבים בחייו, למשל עם בני משפחה. העור מפריד אותו מאחרים והדרמה שבתוכו יוצאת החוצה דרך העור. באימון ננסה למצוא דרכים שיאפשרו למטופל להציב ולשמור גבולות.

דוגמה נוספת: ילד החולה בלוקמיה, הוא ילד במובן הפיזי אך באותו זמן הוא נשמה ותיקה עתיקה שמגיעה לכדור הארץ עם חוזה התפתחות משפחתי. המחלה מייצגת ״דם כבוי״. החיים לא נחווים כחגיגה אלא כהתנהלות, שהיא ברובה שיגרתית ונטולת חוויות רגשיות. הנשמה מבקשת הרפתקה והתפתחות רגשית. בכך שהילד חולה, כלומר הוא מתנדב ברמה הנשמתית, הוא מעורר ומאפשר לכל משפחתו ובעיקר להוריו לצאת אל עבר מסע התפתחותי רגשי משנה חיים.

התאמת תזונה על פי "הדנ"א האנרגטי":

מושג הדנ"א המוכר לנו מתחום הביולוגיה מורחב בגישתה של רוגל אל מעבר לחומר. אנו יודעים שהדנ"א הפיזי מכיל את התורשה הביולוגית שלנו יחד עם כל המידע הנחוץ לבניית הגוף שלנו ותפקודו. בתפיסה הרווחת במדע כיום הדנ"א הפיזי מגדיר את המאפיינים והאופי הבסיסי שלנו לפני ההשפעה הסביבתית. ניתן להתייחס לדנ"א כסליל של מידע או כתוכנה שהמימוש שלו מתבטא ביצירת הגוף שלנו ובתפקודו. לפי רוגל, באופן דומה קיים עבור הנשמה דנ"א אנרגטי, המגדיר את האופי הבסיסי של הנשמה. הדנ"א האנרגטי הוא מידע או תוכן שהמימוש שלו מייצר את הנשמה עצמה ומאפשר לה לתפקד. כפי שהדנ"א הפיזי מורכב מנוקליאוטידים שצירופיהם השונים מאפשרים לנו ליצור אינספור וריאציות של גנים, כך הדנ"א האנרגטי מורכב מאותיות אשר מאפשרות ליצור אינספור וריאציות המגדירות את האופי הבסיסי של הנשמה האינדיבידואלית.

ניתן להתאים לכל אדם את התזונה המדוייקת עבור מבנה הדנ"א האנרגטי הספציפי שלו. לכל מזון יש תדר אופייני. לדנ"א האנרגטי הספציפי של כל אחד מאיתנו ישנם גם כן תדרים אופייניים. כאשר התדר של המזון תואם תדרים אופייניים של הדנ"א האנרגטי שלנו, נוצרת הרמוניה והמזון מתקבל בגופנו ללא התנגדות. לעומת זאת, כאשר התדר של המזון מנוגד לתדרים אופייניים של הדנ"א האנרגטי שלנו הרי שהגוף שלנו ירצה לדחות אותו והאינטראקציה ביניהם תהיה דיסהרמונית. אם נדע מאלו מזונות כדאי לנו להימנע ואלו מזונות תואמים את הדנ"א האנרגטי שלנו נוכל לסייע בתהליך ההחלמה ולמנוע את הישנות המחלה. 

רוגל, מסוגלת לאבחן את הדנ"א האנרגטי ולהתאים לכל אחד את המזון המדוייק עבורו. מאמנים בגישתה יכולים להיעזר באיבחון של רוגל עצמה או להסתמך על ידע שנצבר בהתאמת מזונות למחלות ספציפיות. ידע זה נלמד בקורסים ונכתב בספריה של רוגל. 

לדוגמה, לאדם הסובל מבעיות עור כדאי להימנע מאכילת ירקות סולניים כמו: חציל, פלפל, תפוח אדמה ועגבנייה. אדם הסובל מבעיה דלקתית בעור למשל, דרמטיטיס, מונחה להימנע מסוכר, כי סוכר מלבה דלקת בגוף. התאמה מדוייקת וספציפית יותר לאדם עצמו ניתן לקבל בפגישה אישית עם רוגל. יחד עם זאת, גם ההמלצות הכלליות יכולות לשפר את המצב ואף לפתור אותו.

הדרכה


קורס מטאפיזיקה רגשית

הקורס עוסק במבנה הרוח בגוף האנושי, בהכרה ולמידה של מושגים מטאפיזיים, בכללם – החומר האפל, האנרגיה האפלה, האתר והאנטי חומר במערכות הגוף השונות. קטגוריות אלו הן המפעימות רוח חיים בחומר. 

הלמידה מתרחשת באופן אינטראקטיבי, תוך כדי הצגת ההקשר בין תופעות ומחלות בגוף הפיזי לגופים הנפשי והרגשי, הכרת מערכות גוף האדם והגורמים המשפיעים על תפקודם, הבנת התהליכים בגוף וזיהוי תופעות כולל קריאה נכונה של בדיקות דם, נגיעות קלות באסטרולוגיה, השפעת שם האדם והבחירה בו, דרכי התנהלות יזומה ותגובתית, ההשפעה על הגוף הפיזי ועוד. הבנת הקטגוריות מאפשרת לקבל סיוע ממוקד ומכוון מהרוח הצועדת לעולם לפני החומר המקובץ. 

בקורס מוצגים סוגי מזון התואמים לטיפוסים שונים ולמצבי רוח ותדרי מזון התומכים בריפוי מחלות ספציפיות. 

הקורס מאפשר להיפגש עם ידיעות הטבועות במעמקי הזיכרון הנשמתי של כל אחד מאיתנו ומאפשר לדלות מידע ותכנים מהספרייה הקוסמית למען יצירת בריאות שלמה.

הקורס בנוי מ-12 מפגשים.

קורס מתקדמים

הקורס מכיל מידע על תודעות הפלנטות, הספרות והאותיות המרכיבות את חוזה הנשמה לפעימת חיים. עוד בקורס מידע על חלקיקי מודעות ותודעה שבאים לידי ביטוי במוח האנושי, המחשבתי, הרגשי והפיזי. הקורס נועד להגדיל את מיפתח הזיכרון לרמה המירבית שהאדם מאפשר לעצמו בעידן זה. כל קורסי המתקדמים נוגעים באימון עצמי ותירגול מעשי, שמאפשר לכל אחד ואחת מהמשתתפים להוציא מהכוח אל הפועל תוכן מחשבתי ריגשי, אל מעבר לאופק הנראה לעין.

 • השיטה מבוססת על רתימת חלקיקי מחשבה/הרגשה תוך כדי שזירה בין קוגניציה אסוציאטיבית ואסוציאציה קוגניטיבית.
 • האימון מיועד לכל בני האדם המבקשים להתפתח כאן ועכשיו באמצעות שילוב האין זמן הנשמתי המהדהד בהוויה.
 • קורס אימון הינו המשך לקורס בסיס "מטאפיזיקה רגשית".
 • הקורס נועד הן לאימון עצמי והן למעוניינים לעסוק באימון באופן מקצועי. 

הקורס בנוי מ-24 מפגשים.

פירוט נושאי השיעורים:

 • אנרגיות קוסמיות
 • ארבעת הקבוצות: פורצת, מדלגת, מייצבת, מרום
 • הפלנטות
 • אותיות ותדרי הא"ב.
 • תדרי מצבי הרוח: כעס, פחד, חרדה, תסכול, התלבטות, תלות, דיכאון, הרס, שמחה, אמונה.
 • סוגי זיכרון (נשמתיים)
 • תודעות 12 הקווראקים
 • מבנה הקוסמוס
 • חלק מעשי: ניתוחי מקרי חולי (כיתתיים) של מתנדבים המתארחים בשיעורים.

התיאוריה של הכל

קורס המיועד למדענים ואנשי מחקר מולטי-דיסציפלינריים. הקורס פונה גם למדענים תיאורטיים, יצירתיים וסקרנים, המבקשים לחבור אל תכנים שמעבר לזמן ולמרחב. הקורס מצריך התמצאות בפיזיקה, ביולוגיה, כימיה ורפואה ובעיקר נכונות והסכמה להתבונן על מציאות רב רובדית באמצעות המיספרה ימנית דומיננטית.  הוא פונה לבעלי יכולת הבנה אינטואיטיבית ופתיחות מירבית גם אם המשמעות היא ניפוץ פרדיגמות מדעיות מוסכמות. 

הקורס מתמקד בנושאים הבאים ומרחיב ככל שתודעת הקבוצה מאפשרת:​

 • שופכים אור על חלקיקי מודעות ותודעה שאינם מוגבלים במהירות האור ועל סיבי/קורי תודעה שהגיע זמנם להיחשף לצורך הבנת ויצירת ה"תיאוריה של הכול'.
 • בודקים מה הם חלקיקי קרינת כבידה אנרגטיים על פיהם מתגבש האטום בחומר.
 • עוסקים בנקודת ההתחלה המוגדרת כ "פריצה" מנקודה סינגולרית. בנקודת ההתחלה שמקורה ברובד המשקף חלקיקי קרינת כבידה המקודדים תדרי משיכה ודחיה: חלקיקי כבידה, אנטי כבידה, תת כבידה ואנטי תת-כבידה.
 • בודקים את השדה האנרגטי הנושא חלקיקים אלו עוד בטרם מתמצק חומר.
 • דנים בפאזה המגשרת ומקשרת ברובד המאפשר אינטראקציה ואינטגרציה בין חלקיקי קרינת כבידה לחלקיקים אלקטרומגנטיים ובשדה הנושא חלקיקים אלו: שדה "אלקטרו חלש"
 • עוסקים בשזירה הקוואנטית בין הרובדים השונים במבנה הקוסמוס ההולוגרמי והקוסמוס המגובש בו זמנית. בהרכב החומר האפל, האנרגיה האפלה והאתר מבראשית.
 • דנים  בחומצות אמינו במסגרת 61 קודונים ועוד 3 קודוני סיום.
 • פוגשים  את 120 יסודות הטבלה המחזורית, אשר 118 מהם מתגבשים לחומר בצורות צבירה שונות.
 • דנים בעדשת כבידה כפולה המאפשרת גיבוש של חומר ברמות צפיפות שונות (חומר נראה ובלתי נראה).
 • לסיום, נדון ביכולת לרפא מחלות מוח באמצעות אינטראקציה בין תדרי כבידה לתדרים אלקטרו-מגנטיים. 

הארה: הקורס מהווה בסיס לגיבוש קבוצת מדענים במסגרת PIH-FOUNDATION , קבוצה המבקשת להיות ראש גשר בדרך לריפוי מחלות מוח (בשלב זה, מחלת פרקינסון), באמצעות פרוצדורה שמבקשת להתממש כאן ועכשיו.

בקורס נכיר האחד את השני – כולנו –  המבקשים לתרום להתפתחות מודעתית תודעתית אל מעבר לאופק הנראה לעין.

ביסוס מדעי


לא פורסמו עד כה מחקרים מדעיים על הגישה.

קריאה נוספת


קורסים:

אנציקלופדיות:

קישורים חיצוניים


הערות שוליים


 

 1. לימור תמיר, מנהלת מרכז "מגדלור" ומאמנת בכירה להחלמה בגישת האימון הרב רובדי שפיתחה אילנה רוגל. למדה אימון אישי באוניברסיטה הפתוחה אצל ד"ר מירה חניק, ומשנת 2010 מנהלת את מרכז "מגדלור". לימור מאמנת בכל מצב רפואי/בריאותי, כאשר האדם הינו צלול ויכול לצאת אל עבודה מודעתית תודעתית. מחלות סרטן, מערכת העצבים, מערכת העיכול, מפרקים, עור וכו'. כמו כן, מניעה לשינוי תפישתי גם אצל אנשים "בריאים" פיזית. []
 2. מרכז מטא-סנטר: Metacenter New York []
 3. מרכז "מגדלור" []