ביואורגונומי (Biorgonomy)

נתונים בסיסיים

(בפיקוח צוות המאגר)

תחומי טיפול

נציגי השיטה גורסים כי ניתן לטפל באמצעות ביואורגונומי בכל סוגי המחלות הפיזיות, ובמגוון מצבים נפשיים, כולל מצבים בהם לרפואה המסורתית אין מענה. נצבר ניסיון בפועל בטיפול בבעיות פוריות, בעיות אורתופדיות, אלרגיות ועוד…

מספר המטפלים

על פי הדיווח של נציגי השיטה בארץ, לפחות  5000 ויותר מטפלים הוכשרו עד כה על-ידי רפי רוזן ז"ל ומורים שונים בארץ. טרם נאספו נתונים על מספר המטפלים הפעילים.

מקור השיטה

השיטה פותחה על ידי רפי רוזן בישראל, החל משנות השמונים של המאה ה-20.

ביסוס מדעי

בימים אלה יש קבוצות של מדענים באירופה ובארה"ב1 הממשיכות לחקור ולנסות את הממצאים של רייך ואת האפשרויות ליישמם לטיפול בחולים. למיטב ידיעתנו המחקרים טרם הבשילו לפרסומים אקדמיים.

 

כותבת המאמר

נוגה גזית

נוגה גזית, מייסדת ומנהלת המכללה לביואורגונומי ללימודי ביואורגונומי והכשרת מטפלים.

תלמידתו הישירה של רפי רוזן, מייסד השיטה. מאז 2003 יצקה והוסיפה דרכי טיפול חדשות וחתומה למעשה על שיטת טיפול חדשה ברובה.

מחברת מגוון רחב של ספרי התמחות בטיפול הביואורגונומי במערכות הגוף השונות.

השיטה


תמצית

ביואורגונומי2 היא גישה רפואית הוליסטית מודרנית, המבוססת על אנרגיית האורגון3. על פי התיאוריה אותה חקר והגה לראשונה ד"ר וילהלם רייך4, הבריאות תלויה בזרימה חופשית של אנרגיית האורגון אל האדם ודרכו, ולכל איבריו. מצב של מחלה מתאפשר כאשר אין שדות אנרגיה לאיבר. סיבות אפשריות למצב זה – פציעה פיזית, פחד או טראומה שקרו לאדם או למישהו מעץ המשפחה שלו או מגלגולים קודמים שלו. גם הפרעות אנרגטיות/ טפילים אנרגטיים יכולים לגרום לכאב או למחלה.

רפי רוזן5 תרם את הכלי העיקרי והחשוב לחישה של חסימות אנרגיית האורגון – טכניקת העפעוף6 (החוש השביעי).

טכניקה זו, בצירוף ערבול משלימים7 מאפשרת טיפול ללא מגע פיזי ובקלות יחסית. את טכניקת העפעוף יכול כל אחד ללמוד ולרכוש תוך תקופת לימוד קצרה.

במהלך השנים שחלפו מאז ייסוד השיטה על ידי רפי רוזן, נוספו כלים ותהליכים רבים שהפכו את השיטה לרבת עוצמה, ולשיטה המתאימה לטיפול בכל סוגי המחלות הפיזיות, ובמצבים נפשיים ורגשיים רבים.

שם השיטה


השם הראשוני בו השתמש רפי רוזן היה ביו-אנרגיה שימושית. על מנת להבדיל את השיטה משיטות אחרות שעשו שימוש בשם "ביו-אנרגיה" החליט רפי רוזן לשנות את השם ל"ביורגונומי". כאשר נוגה גזית הקימה את ה"מכללה לביואורגונומי" היא אימצה את השם "ביואורגונומי" (ביו-אורגונומי) המוקיר את זכרם של רפי רוזן ("ביורגונומי") ושל וילהלם רייך ("אורגונומי").

מפתח השיטה


רפי רוזן נולד ב-1927 בירושלים. נחשב לאבי שיטת הטיפול הביואורגונומי. לימד והעמיד תלמידים רבים הממשיכים להעניק טיפולים בשיטתו.

עיקר פעילותו נערכה בתל אביב, אך בשנותיו האחרונות ריכז את פעילותו בקיבוץ הסוללים שהיה בין מקימיו בשנת 1948. רפי נפטר בקיבוץ בפברואר 2003. הוא פרסם ספרים רבים שרובם עוסק ב"ביואנרגיה שימושית" ("ביורגונומי"). המפורסמים שבהם: "החוש השביעי והמציאות שמעבר", "אהבה עזה ממוות".

היסטוריה


ד"ר וילהלם רייך

היסודות להכרת אנרגיית האורגון הונחו בשנות ה-20 של המאה ה-20 על ידי ד"ר וילהלם רייך, מדען, רופא ותלמידו של פרויד. רייך היה אבי הפסיכותרפיה הגופנית, פסיכואנליטיקאי שעסק גם בפיסיקה, בכימיה, בביולוגיה ועוד. רייך חשב שהסימפטומים של המחלה הם למעשה איתותים של הגוף המבקש ריפוי ותלה את הסיבות למחלות במחסור באנרגייה קוסמית בגוף, אנרגיה שיכולה להיחשב כאנרגיית החיים, לה קרא רייך בשם "אורגון" (מלשון אורגניזמים= האנרגיה המאפשרת חיים לאדם, לחי ולצומח). הוא בנה "מצברי אנרגייה" – "אקומולטור אנרגטי"8 , כאמצעי לסיוע לחולים על ידי חשיפתם לאנרגיית אורגון מרוכזת. כמו כן בנה cloudbusters לשינוי ריכוז האורגון באטמוספירה ליצירת עננים להורדת גשם9.

רפי רוזן שמע לראשונה על מחקריו של ווילהלם רייך מפיו של משה כספי ז"ל, מייסד בית הספר הניסויי בירושלים. הוא נשבה בקסם הריפוי באמצעות אנרגיית האורגון, הוא החל לתור אחר ספריו ומחקריו של וילהלם רייך על אנרגיית האורגון כ-30 שנה לאחר פרסומם. בין השאר שיחזר ובנה רפי "אקומולטורים" ו"קלאוד באסטר"- מכשירים וכלים אותם יצר רייך, בהתאם להסברים שמצא בספרים. הוא חזר על הניסויים המתוארים בספריו של רייך והגיע לתוצאות טיפול מוצלחות.

הדרכה נוספת על הריפוי באמצעות אנרגיית האורגון קיבל רפי רוזן מד"ר וולטר הופה, ידידו ותלמידו הישיר של ד"ר רייך, הפסיכיאטר היחיד בארץ שטיפל בשיטתו של רייך – "אורגונומי". ד"ר הופה התגורר באותה תקופה בתל אביב. בנוסף רפי רוזן למד ממורים באירופה שלימדו ביואנרגיה, ובעיקר מהפסיכולוגית הנורבגית גרדה בויסן.

מודלים של הגוף והנפש


רייך, כמו גם רוזן בעקבותיו, התייחסו לשילוב של גוף – נפש. רייך גילה את אנרגיית החיים הקוסמית, הנמצאת בגוף האדם כולו, בכל תא חי ואף בחומר הדומם וקרא לו אורגון. חלק משמעותי מעבודתו הוא בהבנת התהליכים האנרגטיים של הגוף והקשר שלהם עם הנפש. הביואורגונומי פועל על הרובד האנרגטי של האדם, משקם את הגוף האנרגטי שלו, אשר בתורו משקם את הגוף הפיסי.

טראומות (אירועים ריגשיים שאדם עובר) גורמות לחסימות אנרגטיות. איתור החסימות והסרתן באמצעות טכניקת הביואורגונומי הוא מפתח לחיים בריאים- פיסיים ורגשיים. רוזן מתאר בספרו מצב של חסימה גופנית-רגשית-אנרגטית: כשמישהו שומע סיפור מאוד עצוב ומרגש מתעורר בו גל עצב המנסה להביע עצמו באמצעות בכי. כדי להימנע מחשיפת הצד הרגיש והרך, יש עצירה של הבכי. כתוצאה מכך יש תחושה של גוש בגרון ("הבכי נתקע בגרון"). אפשר לחוש כי השרירים במקום בו נמצא הגוש לכאורה מכווצים. למעשה יש במקום ריכוז אנרגטי חזק במיוחד. הצער או הכאב, ההבעה הריגשית, שעמדו לפרוץ בצורת בכי נתקעו בגוש ונחסמו. נוצרה חסימה ריגשית. כלומר יש לנו חסימה רגשית, גופנית ואנרגטית. לכן הטיפול נוגע לא רק בהיבטים הפיזיים/גופניים (האיברים החולים), אלא גם במישור האנרגטי, במרכזי האנרגיה (צ'אקרות) במסלולי זרימת האנרגיה (מרידיאנים), וגם במוח, על ידי טיפול ב"צלקות האנרגטיות" (בלשון העם "שריטות במוח") המוטבעות בו בעקבות הטראומות שהאדם עברו.

המשלים האנרגטי

אחד הגילויים המדהימים של רפי רוזן, קיומו של משלים אנרגטי (או ישות משלימה) לכל יצור חי או דומם.

בתורות רבות מופיע הצרוף של 12. 12 מרידיאנים, 12 דקות כפול 5 = 60 דקות (שעה), 12 שעות כפול 2 = יממה ועוד. כמו כן מוזכר בלא מעט תורות כי הנשמה יורדת לכדור הארץ והיא מתפצלת ל-2 חלקים: זכר ונקבה.

כל חלק מתחלק ל-6 חלקים וכך מקבלים 12 אנשים שונים המהווים אחד לשני השלמה אנרגטית.

לכל איש יש משלים אנרגטי שהיא אישה. לכל אישה משלים אנרגטי שהוא גבר. משלים אנרגטי כאמור יש לא רק לבני אדם אלא לכל דבר ביקום.

כדי ששדות-האנרגיה יהיו טובים ויציבים, כלומר בכדי שהאדם יהיה בריא ואנרגטי, המשלים צריך להיות בחיים ומאוזן בפני עצמו מבחינה אנרגטית. כששדות האנרגיה של שני משלימים (זכר ונקבה) נמצאים בקרבה ו/או בהיצמדות, הדבר גורם להתרחבות שדות האנרגיה של כל אחד מהם ולהתפשטות עד אינסוף – מצב המהווה כוח חיסוני וריפוי חזקים ביותר.

אין משלימים בתוך המשפחה (כלומר אבא-בת, אמא-בן, אח-אחות, בני דודים וכדומה).

המשלים האנרגטי של בני אדם:

  • הוא אדם בשר ודם.
  • הוא מתחלף אוטומטית בהתאם לסיטואציות ואירועים בחיים (יש לזכור, שיש לנו  משלים אחד ראשי, ועוד 10 משניים, והם יכולים להתחלף ביניהם בהתאם).
  • כשהוא מת (נהרג), הוא משפיע על אנרגיית המטופל, כמו קורא למטופל להצטרף אליו. הטיפול בו, השחרור שלו מהמטופל, יחזירו למטופל את כוח החיים ואת פוטנציאל הריפוי. במקומו יתייצב באופן אוטומטי משלים אחר.
  • לכל אדם יש את הכושר המולד לזמן את המערכות האנרגטיות המשלימות ולטפל בהן.

במה הביואורגונומי מטפל?


ניתן לטפל באמצעות ביואורגונומי בכל סוגי המחלות הפיסיות ובמגוון מצבים נפשיים ורגשיים, כולל מצבים בהם לרפואה המסורתית אין לכאורה מענה.

ניסיון בפועל

יש כיום עדויות רבות על הצלחת הטיפול במגוון עצום של מצבים רפואיים. בין היתר נצבר ניסיון בטיפול בבעיות פוריות, בעיות אורתופדיות, אלרגיות, בעיות במערכת העיכול, מערכת הנשימה, סרטן, הסרת גידולים, אבנים בכיס המרה, אבנים בכליות, בעיות עיניים, בעיות אוזניים, טיפול במיגרנות וכאבי ראש, נחירות, הסרת חסמים רגשיים (בתחומי הזוגיות, מימוש עצמי ומימוש עסקי) ושיפור במערכות יחסים.

הטיפול


הטיפול הביואורגונומי הבסיסי נעשה על-ידי הצמדת המערכות האנרגטיות של המשלימים אלו לאלו בטכניקת ערבול המשלימים האנרגטיים, גם בלי לדעת מי זה המשלים האנרגטי.

ההצמדה של המערכות האנרגטיות של המשלימים האנרגטיים, גורמת להגברה מיידית של השדות האנרגטיים של שני בני-הזוג, באופן שגלי-האנרגיה (השדות) שלהם מתפשטים עד אין-סוף. במצב זה, כשהשדות האנרגטיים סביב האדם הם חזקים וצפופים, קיימת מעטפת הגנה אנרגטית סביב כל הגוף, סביב איברי הגוף השונים וסביב כל תא בגוף. קיימת זרימה של אנרגיית האורגון בגוף ומתרחש תהליך של הבראה.

במהלך הטיפול לא מסתפקים ב"סיפור המחלה" ששומעים מהמטופל, אלא מבצעים סריקה ואבחון למציאת הבעיות בזרימת אנרגיית האורגון.

בודקים שאין ברקע סיבות שיכולות להפריע לטיפול, בודקים שדות אנרגיה למטופל וקיום משלים אנרגטי חי. לאחר האבחון הכללי, עוברים לטיפול באיבר החולה תוך שימוש בכלי הביואורגונומי שנועד להסיר את החסימות האנרגטיות ולהשיב את זרימת אנרגיית האורגון לכל אברי הגוף.

טיפולים מרחוק:

מאחר שהטיפול לא כולל מגע פיזי, ובבסיס הביואורגונומי חישה של אנרגיות, ניתן לעשות טיפולים מרחוק באמצעות סקייפ, וואטסאפ או כל מדיה מתאימה אחרת (גם ללא נוכחות המטופל).

הדרכה

ניתן לעבור הכשרה וללמוד את הביואורגונומי אצל מורים שונים בארץ.
במכללה לביואורגונומי הכשרת המטפלים כוללת 3 שלבי לימוד:
שלב א' לימוד יסודות הביואורגונומי,
שלב ב' לימוד הטיפול הביואורגונומי ההוליסטי,
שלב ג' כולל התמחות במערכות גוף שונות.  

השלב הראשון שמשכו כ-4 ימים שלמים (8 שעות כל יום, או 8 מפגשים של 4 שעות), מהווה היכרות ראשונית, לימוד העפעוף ולימוד עקרונות האבחון והטיפול הביואורגונומי.

השלב השני שמשכו כ-4 ימים שלמים (8 שעות כל יום, או 8 מפגשים של 4 שעות), מהווה הכשרה למטפל הביואורגונומי ההוליסטי וכולל הרחבות רבות והעמקה, תוך התייחסות למגוון רחב ביותר של כלים אנרגטיים בהם ניתן להיעזר באיבחון ובטיפול הביואורגונומי.

השלב השלישי כולל מגוון רחב של קורסי ההתמחות בני 2 ימים (8 שעות כל יום או 4 מפגשים של 4 שעות) המתמקדים בתחומים שונים ובמערכות הגוף השונות כגון: הטיפול הביואורגונומי במערכות יחסים, במערכת הרבייה, במערכת השלד, ריפוי הילד שבי (הכולל טיפול ביואורגונומי במחלות ילדים), טיפול ביואורגונומי ביסודות הכוכב שבי- ביואסטרונומי (הכולל טיפול בגורמי השפעה על המטופל שמקורם ברמות הנשמה).

יש אפשרות לעבור את ההדרכות גם בקורסים מצולמים בוידאו אותם ניתן לרכוש באינטרנט.

ביסוס מדעי


בימים אלה יש קבוצות של מדענים באירופה ובארה"ב1 הממשיכות לחקור ולנסות את הממצאים של רייך ואת האפשרויות ליישמם לטיפול בחולים. למיטב ידיעתנו המחקרים טרם הבשילו לפרסומים אקדמיים.

קריאה נוספת


המכללה לביואורגונומי

קישורים חיצוניים


איזור ניווט למעבר לשיטות אחרות רלוונטיות או קשורות:

הדרכה:

הערות שוליים


 

 1. פעילות לתיעוד ומחקר של אנרגיית האורגון בארה"ב) [] []
 2. ביואורגונומי []
 3. אנרגיית האורגון []
 4. וילהלם רייך וילהלם רייך (מקור נוסף) []
 5. רפי רוזן רפי רוזן (מקור נוסף) []
 6. החוש השביעי וטכניקת העפעוף []
 7. משלים אנרגטי []
 8. מידע על מצברי אורגון ועל cloudbusters []
 9. הורדת גשם בישראל בשנת 1991 []

הרפואה הגרמנית החדשה (G.N.M. – German New Medicine)

 

נתונים בסיסיים

(בפיקוח צוות המאגר)

עידכון אחרון: 13.11.2021

תחומי טיפול

נציגי השיטה גורסים כי ניתן לטפל באמצעות הרפואה הגרמנית החדשה במרבית סוגי המחלות, גוף ונפש, כולל מצבים בהם לרפואה המסורתית אין מענה. טרם נאספו נתונים על תחומי הטיפול המוצלחים בפועל.

מספר המטפלים

על פי הדיווח של נציגי השיטה בארץ, לפחות 200 מטפלים הוכשרו עד כה. טרם נאספו נתונים על מספר המטפלים הפעילים.

מקור השיטה

השיטה פותחה על ידי ד"ר (M,D.) ריקי גירד האמר בגרמניה החל משנת 1979 והלאה.

ביסוס מדעי

השיטה נחקרה בידי רופאים שונים ופורסמו מאמרים מקצועיים רבים. יחד עם זאת, למיטב ידיעתנו המחקרים בשיטה טרם עברו ביקורת עמיתים רשמית ולא פורסמו עדיין מאמרים אקדמיים בנושא.


כותב המאמר

ד"ר עידן סער, ד"ר לרפואה אלטרנטיבית (D.A.M). מלמד את שיטת הרפואה הגרמנית החדשה בקורסים המיועדים בעיקר למטפלים ולרופאים.

עידן היה מראשוני המטפלים בישראל שלמדו שיטה זו בחו"ל והוא היה הראשון שהחל ללמד את השיטה בישראל בשמה המלא, כפי שלמד אותה מקרוליין מרקולין, תלמידתו של ד"ר האמר מפתח השיטה.

עידן משלב את הרפואה הגרמנית החדשה עם שיטות נוספות שלמד בעבר הכוללות ייעוץ בתזונה ותוספי תזונה, רפואה פונקציונלית, קינסיולוגיה, הילינג, מגנטותרפיה ועוד.

השיטה


תמצית

הרפואה הגרמנית החדשה היא גישה רפואית הוליסטית מודרנית, המבוססת על שורה של תגליות מהפכניות בנושא מחלות וריפוי. השיטה כוללת מודל מדעי ייחודי, המאפשר לגלות ולהוכיח את הגורמים לכל סוג של מחלה והיא מתאימה לטיפול במרבית סוגי המחלות ובמיוחד במחלות קשות כולל סרטן.

שם השיטה משקף את מהות השיטה שמהווה באמת רפואה חדשה, השונה במהותה מתפיסת הרפואה המסורתית.

הבסיס הראשוני לשיטה התגלה ופותח בשנים 1981-1979 ע"י  ד"ר ריקי גירד האמר1 ( Dr. med. Ryke Geerd Hamer), רופא פנימאי מגרמניה. גיבוש השיטה הושלם ב-1995, אך ד"ר האמר המשיך לחקור ולגלות דברים חדשים במסגרת השיטה עד מותו ביולי 2017.

הרפואה הגרמנית החדשה מאפשרת טיפול במרבית סוגי המחלות, כולל מצבים בהם לרפואה המסורתית אין לכאורה מענה.

מספר המטפלים בישראל שנעזרים בשיטה זו  מוערך בכ-250.

בשלב זה אין מחקר מדעי מקיף שמאשר או מאשש את כל התגליות האמפיריות שבבסיס הרפואה הגרמנית החדשה. נעשו מספר מחקרים נקודתיים2 וניסויים בהיקף קטן יחסית לשם בדיקת התגלית הבסיסית של השיטה, וכולם הגיעו לתוצאות התואמות ב-100% את התגליות של ד"ר האמר. כמו כן מקרים רבים של טיפול נבדקו ונמצאו כמוצלחים.
להלן עבודה שבוצעה על ידי פרופ' ד"ר הנס אולריך ניימיץ' (Professor Dr. Hans Ulrich Niemitz) והידועה כמסמך ניימיץ3 , הדן ומאשר כי הרפואה הגרמנית החדשה היא חלק ממדעי הטבע.

שם השיטה


השם בא להדגיש שמדובר בראייה אחרת, חדשה,  של הרפואה לאור שינוי התפיסה לגבי מהי מחלה, ומהם הגורמים למחלה. הוספת המילה "גרמנית" באה לציין את ארץ מולדתו של ד"ר האמר מפתח השיטה. הוספת המילה פתרה בעיה של רישום זכויות על השם, שכן לא ניתן היה לקבל זכויות רישום על השם "הרפואה החדשה". רישום השם המלא בוצע במאי 2004.

מפתח השיטה


ד"ר ריקי גירד האמר4 ( Dr. med. Ryke Geerd Hamer) היה רופא שלמד ועבד במסגרת מערכת הרפואה הקונבנציונלית בגרמניה. כשגילה את התגלית הראשונה שלו לגבי מחלות הסרטן, הוא חשב שזו תהיה תרומה משמעותית ליכולותיה של הרפואה המקובלת לטפל בחולי סרטן. בהמשך חייו טיפל ד"ר האמר באלפים שסבלו מסוגים שונים של סרטן, והציג אחוזים מדהימים של ריפוי.

הממסד הרפואי לא קיבל את תגליותיו, עובדה שהובילה בהדרגה להתפתחותה של הרפואה הגרמנית החדשה כגישה שלמה העומדת בפני עצמה, אך יכולה להיעזר בשיטת טיפול זו או אחרת או להיות בסיס ידע והבנה וכלי עזר מעולה לכל שיטת טיפול אחרת.

היסטוריה


התפתחות הרפואה הגרמנית החדשה היא עבודת חיים של ד"ר האמר, רופא פנימאי גרמני, שעבד בבי"ח במחלקה של חולי סרטן.
הוא עצמו חלה בסרטן בתחילת 1979, לאחר מוות טראגי של בנו, וזה דחף אותו (לאחר שהחלים מהסרטן וחזר לעבודתו) לחקור מהם הגורמים האמיתיים למחלת הסרטן והאם ייתכן שהמחלה נגרמת כתוצאה מטראומות רגשיות.

התגליות הראשונות במחקרו הראו לו בצורה חד-משמעית, הניתנת להוכחה מדעית5 , שאכן הגורמים למחלה הם במרבית המקרים טראומות רגשיות. תגליות אלה דחפו את ד"ר האמר להמשיך במחקרו, וזה הוביל לתגליות מהפכניות נוספות שהתגבשו בסופו של דבר לשיטה שלמה של רפואה הוליסטית חדשה.

מידע יותר מפורט על השתלשלות האירועים אשר הביאה לגילויה ופיתוחה של הרפואה הגרמנית החדשה ניתן לקרוא במאמר הזה: כיצד התפתחה הרפואה החדשה6 .

מודלים של הגוף והנפש


הרפואה הגרמנית החדשה היא גישה רפואית הוליסטית, המבוססת על שורה של תגליות ותובנות מהפכניות בנושא מחלות וריפוי, שהתגלו החל משנת 1979 ע"י ד"ר ריקי גירד האמר מגרמניה ואשר בבסיסה נמצאת הידיעה שהאורגניזם שלנו הוא בעל יצירתיות בלתי נדלית ויכולות ריפוי עצמי מרשימות ולכן עלינו לטפל בגורמי המחלה ולא בסימפטומים. אחד החידושים המהפכניים בגישה זו  הוא בהגדרת אותם גורמי מחלה, להבדיל מהרפואה המסורתית הרואה בכל מחלה מעין "תקלה" שגורמיה הם לרוב חיצוניים (למעט הסדקים בתפיסה שנוצרו בעשורים האחרונים כמו לחץ נפשי ומשברים נפשיים אשר נחשבים לגורמי מחלות).

התגליות של הרפואה החדשה הן מהפכניות ביחס לתפיסות של הרפואה המקובלת, ובין השאר משלבות הבנות מדויקות של הקשר בין הגוף והנפש, תוך בניית מודל ייחודי המאפשר לגלות ולהוכיח בצורה מדעית, מהם הגורמים האמיתיים למרבית סוגי המחלות, כולל הסוגים השונים של מחלות הסרטן, מחלות "אוטואימוניות" ומחלות נפש.

הבנת וידיעת הקונפליקטים שגורמים למחלות והבנת מטרותיהן של התוכניות הביולוגית (שמתבטאות כמחלות) אשר מתפתחות כתוצאה של אותם קונפליקטים, מאפשרות לחזות בצורה מדוייקת במידה רבה (ולא רק לפי הסתברות סטטיסטית) את הסימפטומים והתהליכים השונים שיופיעו אצל החולים.

התגליות העיקריות של הרפואה החדשה

1. מחלות אינן תקלה של הטבע והגוף אינו פועל נגדנו

הרפואה החדשה מראה שהגוף אינו פועל נגדנו, אלא להיפך, הוא מנסה לעזור לנו בכל האמצעים שניתנו לו.

התגלית מראה, שהתופעה שמקובל לקרוא לה "מחלה", היא למעשה ביטוי לתוכנית ביולוגית שהופעלה כתוצאה מקונפליקט או טראומה שחווינו, ומטרתה של התוכנית הביולוגית היא לעזור לנו להתמודד עם הקונפליקט.

אפשר לראות זאת כמערכת הישרדותית אבולוציונית שמתעוררת לפעולה כל פעם שהמוח חש באיום או אפשרות פגיעה ולהבנתו יש לפעול לפתרון וחיסול האיום בין אם אנחנו מודעים לכך או לא.

גם אצל בעלי חיים יש את מרבית התוכניות הביולוגיות האלה, שנועדו בעיקר לעזור במצבים שמבחינת הטבע הם מצבי חירום או מצבים הישרדותיים.

אפשר לומר שבני האדם נולדים עם מספר רב של "תוכניות מגירה" ביולוגיות, ותוכניות אלה, מופעלות כאשר אנחנו חווים משהו אשר מפורש בתת-המודע שלנו כמצב של סכנה, פחד, קושי חריג, אובדן, פרידה, השפלה, חשש קיומי, בגידה, איום טריטוריאלי וכו'.

הסימפטומים השונים של מה שמקובל לקרוא מחלות, הם למעשה ביטויים לכך שהופעלה בגופנו תוכנית ביולוגית, כתוצאה מקונפליקט או טראומה כלשהי, והתוכנית הביולוגית (המחלה) לא השלימה עדיין את מהלכה.

2. יש קשר ישיר בין הנפש לגוף וניתן לדעת כמעט בכל מחלה מה באמת גרם לה

על בסיס תשאול חולים רבים מאוד מצא ד"ר האמר שבכל המקרים היה איזשהו קונפליקט או טראומה שחווה החולה לפני הופעת המחלה.

הדבר השני אליו הוא שם לב היה, שכל החולים בסרטן באיבר מסוים, חוו קונפליקט דומה.

הצעד הבא במחקר שלו היה לעשות צילומי CT של המוח לכל אותם מטופלים שתושאלו. זה הוביל לתגלית מפתיעה ומשמעותית ביותר:

אצל כל הנבדקים ניתן היה לראות בצילומי ה-CT של המוח אזור בו מעגלים בעלי מרכז משותף, כמו ציור של מטרת ירי, או כמו צורת הגלים כשאבן נופלת לבריכת מים שקטה. מרכז המעגלים הוא נקודה מדויקת של המוח ומיקומו תלוי באופיו של הקונפליקט או הטראומה.

הצורה הזאת, שנקראת כיום HH (ראשי תיבות בגרמנית של "המוקד של האמר"), הופיעה אצל כל נבדק במקום אחר במוח, בהתאם לסוג המחלה.

המוקד של האמר

3. התוכנית הביולוגית משפיעה במקביל ב-3 רמות

ברגע שאנחנו חווים קונפליקט כלשהו, הוא משפיע בו זמנית על 3 רבדים במכלול האנושי, לאורך כל תהליך המחלה, מתחילת הקונפליקט ועד השלמת הריפוי:

א. הפסייכי.

זה נמצא ברובד האנרגטי ולפי הרפואה הגרמנית החדשה, המיון או הסיווג של מה שחווינו, נעשה בצורה לא מודעת בפסייכי. למדע אין עדיין מכשירים למדידת רובד זה.

לפי הרפואה החדשה, המושג פסייכי מתייחס בהקשר זה למרכיב האנרגטי של המערכת הרגשית.

ב. המוח.

בהתאם לסוג הקונפליקט, יופיע במוח ה-HH במרכז הרלוונטי לסוג הקונפליקט. באותו מרכז תהיה פגיעה מסוימת בנוירונים, שמטרתה היא הפעלת התוכנית הביולוגית. מידת הפגיעה תלויה בעוצמת הקונפליקט. לא נגרם נזק קוגניטיבי או תפקודי, מלבד התהליכים הספציפיים שקשורים לתוכנית הביולוגית הספציפית. הנזק שנגרם לנוירונים הוא הפיך, והוא מתוקן בשלב הריפוי בעזרת תאי גליה.

כל תהליכי המחלה, מהופעת הקונפליקט ועד הגעה לריפוי מלא, נעשים בשליטה ובקרה מלאה של המוח.

ניתן לעקוב אחרי התהליכים במוח בעיקר בעזרת צילומי CT.
ב-MRI לא ניתן לראות את ה-HH בצורה ברורה.

ג. איברי הגוף:

האיבר בגוף הפיזי בו הופיעו סימני המחלה.

אחת המשמעויות החשובות של תגלית זו היא, שכדי שמחלה פיזית תוכל להתרפא, גם המוח וגם הפסייכי צריכים להתרפא. אם הסרנו את הגידול הסרטני על ידי ניתוח, הקרנות או שימוש בכימותרפיה בלי לפתור את הקונפליקט, או בלי לאפשר למוח ולפסייכי להשלים את תהליך הריפוי, צפויות להתפתח בגוף בעיות חוזרות או בעיות חדשות.

4. לכל מחלה יש שני שלבים עיקריים8

גם תגלית זו היא מהפכנית וחיונית להבנת המחלות:

מסתבר שכל עוד אנחנו נמצאים תחת השפעה אקטיבית של קונפליקט שעדיין לא נפתר, התוכנית הביולוגית שהופעלה כתוצאה מהקונפליקט, מתנהלת תחת השפעה דומיננטית מתמשכת של מערכת העצבים הסימפתטית. זהו למעשה מצב של סטרס, עם הסימפטומים האופייניים לסטרס.

בחלק גדול מהקונפליקטים, השלב הזה של הסטרס נועד להכניס לגוף יותר אנרגיה כדי לעזור לנו להתמודד עם הדבר שגרם לקונפליקט/טראומה.

מבחינת הגוף זהו מצב חירום והוא נותן עדיפות ראשונה להישרדות, אפילו אם זה יכול לגרום בהמשך לנזקים באיבר או איברים הרלוונטיים לאותו סוג קונפליקט.

5. משבר הריפוי

כפי שצויין למעלה, גם תהליכי הריפוי קורים במקביל בשלושת הרבדים, וכל תהליכי הריפוי נעשים תחת השפעה דומיננטית מתמשכת של מערכת העצבים הפארא-סימפתטית. אחת ההשפעות של מערכת העצבים הפארא-סימפתטית היא הרחבת כלי הדם.

שלב הריפוי עצמו מחולק גם הוא לשני חלקים, המופרדים ביניהם ע"י תופעה שנקראת "משבר הריפוי".

בחצי הראשון של שלב הריפוי המוח זקוק לסביבה נוזלית כדי לאפשר את תהליכי הריפוי הראשוניים של אותו אזור בו הופיע ה-HH, והוא יוצר בכוונה בצקת מקומית באותו אזור.

ברגע שהמוח מזהה שהוא כבר לא זקוק לבצקת, הוא יוצר סיגנל חזק מאד של מערכת העצבים הסימפתטית, שמטרתו היא לכווץ את כלי הדם במוח כדי לדחוק אל מחוץ למוח את עודף הנוזלים (הבצקת).

התרשים שכאן מתאר את השלבים בכל מחלה שהתפתחה כתוצאה מקונפליקט:

משבר הריפוי

6. יש קשר הדוק בין שכבת הנבט בה התפתחה המחלה לבין תהליך המחלה

שכבות הנבט16 הן 3 סוגים שונים של רקמות שמתפתחות בשבוע השלישי להריון, ומהן מתפתחים כל איברי הגוף.

תהליכי מחלה שהתפתחה ברקמה השייכת לשכבת נבט מסוימת הם שונים מאלה של מחלה שהתפתחה בשכבות הנבט האחרות.

לכן, כאשר אנחנו יודעים לאיזו שכבת נבט שייכת הרקמה בה התפתחה מחלה, קל לנו יותר לדעת מה היה הקונפליקט שגרם למחלה וכן כיצד צפויה המחלה להתפתח.

7.המיקרובים אינם גורמים למחלות

תגלית זו17 מראה שלא רק שהמיקרובים השונים (וירוסים, חיידקים ופטריות) אינם גורמים למחלות, אלא להיפך – הם מצטרפים לתוכנית הביולוגית רק בשלב הריפוי, כדי לעזור לגוף להחלים יותר מהר ויותר טוב.

לכל אחד מסוגי המיקרובים יש התמחות ספציפית מבחינת היכולת לעזור לגוף, אך יש גם חפיפה בין הסוגים השונים.

מכיוון שהמיקרובים מאיצים את תהליכי הריפוי הם גם מגבירים את עוצמת הסימפטומים בשלב הריפוי, ולכן השמדת המיקרובים ע"י אנטיביוטיקה מחלישה באותם מקרים את הסימפטומים ויוצרת אשלייה מסויימת של ריפוי.

יש גם קשר בין שכבות הנבט לבין סוגי המיקרובים. לכל שכבת נבט יש את סוגי המיקרובים הספציפיים שיותר מתאימים לעזור בתהליכי ריפוי של רקמות הקשורות לאותה שכבת נבט.

תגליות נוספות:

יש עוד מספר תגליות של הרפואה החדשה שיש להן משמעות אוניברסלית. ניתן לקרוא עליהן בסעיף קריאה נוספת שבסיום עמוד זה. יש הרבה תגליות "קטנות" ותובנות חשובות נוספות שהן רלוונטיות בעיקר למחלות ספציפיות.

התאמה למחלות


ניתן לטפל באמצעות הרפואה הגרמנית החדשה במרבית סוגי המחלות, גוף ונפש, כולל מצבים בהם לרפואה המסורתית אין מענה.

ניסיון בפועל

על פי מידע שעלה בדיון משפטי, לד"ר האמר היו אלפי מטופלים שסבלו מסוגים שונים של סרטן ברמות שונות של חומרה, שרובם המשיכו בחייהם לפחות 4 שנים.

לי (עידן) היה ניסיון מוצלח בטיפול במחלות רבות, למשל: אלרגיות, אוושה בלב, מחלות עור שונות, אנמיה, אסטמה וברונכיט, גידולים שונים, דלקות באיברים שונים בעיות בדרכי השתן ועוד מחלות רבות.

הטיפול


הטיפול מבוסס על מפגש עם המטופל וחקירה משותפת למציאת משברים/טראומות האחראים לקונפליקטים שהפעילו את התוכנית הביולוגית אשר מתבטאת כמחלה. המפתח לריפוי הוא קודם כל פתרון הקונפליקט שגרם למחלה.

הרפואה החדשה לא מלמדת טכניקות טיפוליות ספציפיות והיא מתבססת בעיקר על ידע, הבנה ופתרון הקונפליקטים בעזרת המודעות.

לעתים, עצם השיחה והחיפוש מעלים למודעות אירועים ומחשבות שמביאים לתהליך של ריפוי אפילו ללא שיתוף פעולה של המטופל, אך הניסיון מראה שבמקרים רבים אין המודעות לבדה מספיקה ויש להיעזר בכלים נוספים כפי שיוסבר להלן.

הדרכה


ניתן לעבור הכשרה וללמוד את הרפואה הגרמנית החדשה בחו"ל ובארץ. בדרך כלל ההכשרה וההדרכה נפרסים על פני מספר שלבים, שכן כמות החומר הנלמדת רבה מאוד.

הקורסים מתבצעים במפגשים פרונטליים או באמצעות פגישות אינטרנטיות (און ליין) ויש אף קורסים באמצעות מצגות וידאו אוף ליין. לכן קשה להגדיר את משך כל שלב בצורה מפורשת, ולשם דוגמא יש קורסים בהם כל שלב הוא של כ-26 שעות לימוד. אין דרישה לתקופת סטאז'.

מקדמה גדולה ללימוד החומר והבנתו כמו גם השימוש הנכון והמוצלח בו יש לבעלי ידע ברפואה בפרט וביולוגיה בכלל.

הכשרה מקבילה בשיטות טיפול משלימות גם היא תשביח את המטפל באמצעות הרפואה הגרמנית החדשה.

קישורים לקורסים ניתן למצוא בקישורים שבפיסקת הסיכום.

ביסוס מדעי


עבודה שבוצעה על ידי פרופ' ד"ר הנס אולריך ניימיץ' (Professor Dr. Hans Ulrich Niemitz) והידועה כמסמך ניימיץ'3 , הדן ומאשר כי הרפואה הגרמנית החדשה היא חלק ממדעי הטבע.

בדף Verifications19  יש מידע תמציתי על מספר מחקרים שנעשו במטרה לבדוק את התגלית הבסיסית של הרפואה החדשה. הממצאים בכל המחקרים האלה תואמים ב-100% את התגליות של הרפואה החדשה.

קריאה נוספת


מידע על תגליות נוספות של הרפואה הגרמנית החדשה ומידע כללי נוסף על הרפואה החדשה:

קישורים חיצוניים


שיטות אחרות רלוונטיות או קשורות:

הדרכה:

מידע נוסף:

הערות שוליים


 1. ד"ר ריקי גירד האמר  – מקור א' ד"ר ריקי גירד האמר – מקור ב' []
 2. מחקרים נקודתיים []
 3. מסמך ניימיץ' [] []
 4. ד"ר ריקי גירד האמר []
 5. הוכחה מדעית לגורמי המחלה []
 6. כיצד התפתחה הרפואה החדשה []
 7. מודל מדעי []
 8. שני שלבי המחלה []
 9. דלקות []
 10. חום []
 11. דם בצואה []
 12. שיעול עם דם []
 13. משבר הריפוי []
 14. התקף אפילפטי []
 15. מחלת קרוהן []
 16. שכבות הנבט []
 17. תגלית המיקרובים []
 18. החוקים הביולוגיים []
 19. Verifications []